У Китаї археологи знайшли залишки столиці стародавнього королівства Хелуо, яке процвітало цілих 5300 років тому. Про це повідомляє "Ліга.Новости" з посиланням на китайські ЗМІ. Учені вважають, що місто називалося Гонги.
Розкопки проводлися на ділянці Шуанхуаішу (провінції Хенань(, що у центрі країни. Дослідники переконані, що королівство Хелуо могло стояти біля витоків усієї китайської цивілізації.
У цьому регіоні ця знахідна стала першим доказом існування високорозвиненого на той час міста. Воно розташоване на південному березі річки Хуанхе і оточене трьома кільцевими траншеями, які використовувалися для оборони.
На місці розкопок було виявлено дев'ять глиняних позначок у формі сузір'я Великої Ведмедиці, що дає уявлення про астрономічні знаннях древньої культури. Також було знайдено бивень кабана з гравіюванням павука-шовкопряда. Це дає приводи вважати, що шовкове мистецтво зародилося ще у той древній період.
Учені також знайшли у цьому місці реліквії культури Яншао. Раніше археологи знаходили схожі артефакти на площі 1,17 млн кілометрів. Це може говорити про впливовість міста для регіону, вважають археологи.
Окрім того, були знайдені три громадських кладовища з більш ніж 1700 могилами, керамічна майстерня, водосховище та залишки дорожньої системи. Глава китайського археологічного співтовариства Ван Вей заявив, що археологічні знахідки на цьому місці демонструють вплив регіону Хелуо на золотому етапі зародження китайської цивілізації приблизно 5300 років тому. Науковці вважають, що модель міста Гонги успадкували наступні покоління, і згодом вона стала основною концепцією розвитку для майбутніх династій.
Як повідомляв 5.UA, нещодавно у Франції археологи виявили незвичайне жіноче поховання, якому майже 2500 років.