"Чорні археологи"
"Чорні археологи" 5 канал

Людські кістки лежать просто в розкопі: місцеві зупинили чорних копачів під час грабунку могильника

Читайте по-русски
Грабіжники, піймані на гарячому, не зупинили своєї роботи

Кількаметрової ширини ями зі слідами свіжоперекопаної землі. Таку картину побачив на давньоруському городищі Тумащ поблизу села Старі Безрадичі місцевий мешканець Віталій Філатов. Сліди залишили так звані чорні археологи. А за кілька днів чоловік натрапив на самих грабіжників – на тому ж місці.

"Побачили всіх трьох цих чорних археологів. У величезному розкопі. Вони були дуже добре оснащені – металошукачі з геопозиціонуванням, якісні лопати. Їх було троє і розкоп був справді величезний", – каже місцевий мешканець Віталій Філатов. 

Грабіжники, піймані на гарячому, не зупинили своєї роботи, каже чоловік. Втекли лише після того, як він почав їх фотографувати.

За часів Київської Русі тут було укріплене городище, утім довкола цієї місцевості археологи фіксують і сліди давніших культур. Сьогодні за розкрадання цієї пам'ятки взялися грабіжники.

"Воно декілька разів згадується в літописах, в 1155-1168 роках, поруч з городищем є передгороддя, посад цього городища, і на цих же мисах розташовуються пам'ятки скіфського часу, зарубинецького часу, черняхівської культури", – розповідає молодший науковий співробітник відділу археології Києва Інституту археології НАН Іван Зоценко.

"чорні археологи"
"чорні археологи"5 канал

На самому городищі – кілька великих ям та ще зо два десятки менших слідів, які залишили грабіжники. Поруч, на давньому некрополі – такі самі ями. Людські кістки лежать просто у розкопі.

Поруч із городищем зустрічаємо групу людей, у яких в багажнику автомобіля лежить металодетектор. Вони одразу їдуть геть – подалі від телекамер. Наступного разу тут може не виявитися людей, які їх зупинять. Науковці, які опікуються охороною пам'яток, кажуть: в умовах постійних грабунків історичних об'єктів – надія лише на свідомість місцевих мешканців, які захищатимуть пам'ятки.

Фотографії грабіжників та номерні знаки їхнього автомобіля археологи передали правоохоронцям – разом із заявою про вчинення кримінального порушення одразу за кількома статтями.

Петро Троць, Валентин Стрельцов, "5 канал"

Попередній матеріал
Конфлікт із Трухановим: Стерненко розповів, як з однодумцями не дав звести в Одесі "ТРЦ-монстра"
Наступний матеріал
"Не всіх можемо назвати героями": як відбувався обмін бранцями і що відомо про звільнених українців
Loading...

На Київщині поліція затримала озброєну банду, яку підозрюють у п'яти злочинах

Пограбування музею "Порохова вежа" в Одесі: збирають кошти на охорону

У Криму пограбували єдиний на півострові храм ПЦУ

У Києві підірвали відділення "Ощадбанку" і викрали 250 тис. грн

В Німеччині з музею вкрали скарби на €1 млрд

"Милосердний" злодій у Білій Церкві обікрав 16-річного підлітка