Археологи
Археологи 5 канал

Розкопки в Дніпрі: археологи шукають могилу Олександра Поля – сюжет

Читайте по-русски
Фахівці кажуть, щоб очистити фундамент від ґрунту – працюватимуть не менш як два місяці

У центрі Дніпра археологи почали розкопки. У парку, де раніше був цвинтар, шукають могилу першого почесного громадянина міста – Олександра Поля. Він був поміщиком німецького походження й значущою фігурою в регіоні наприкінці позаминулого століття. Досі краєзнавці вважали могилу втраченою, однак кілька місяців тому завдяки електронному порівнянню старовинних мап, з'явилися нові відомості про ймовірне місце поховання діяча. Як шукають могилу Поля – дізнавалася кореспондентка "5 каналу" Наталія Світлова.

У Севастопольському парку Дніпра відокремили більш як 200 квадратних метрів території. Археологи почали розкопки на місці ймовірного поховання поміщика, промисловця і мецената ХІХ століття Олександра Поля. Поліція охороняє територію від нелегальних копачів.

Під землею археологи шукають Лазарівську церкву. Адже відомо, що Олександра Поля у 1890 році поховали у склепі на її території. Під час Другої світової війни споруду зруйнували, а після війни зрівняли із землею.

Раніше краєзнавці вважали, що могила Олександра Поля розташована під цим курганом, де і залишки церкви та братська могила солдатів. Проте нині мають іншу думку.

Отримавши доступ до давніх аерознімків місцевості, які робили німецькі пілоти у воєнні часи, археологам удалося точно визначити місце розташування церкви.

"Здогадувалися, що вона не під курганом знаходиться, але завдяки німецькій аерозйомці, завдяки ось цим технологіям, завдяки моєму проєкту, вдалося дізнатися, що вона перебувала трошки південніше від кургану. Ось бачите, якщо порівняти", – каже Артем Костюк, краєзнавець.

Археологічні дослідження щодо місця розташування церкви підтвердилися ще під час розвідки. Фахівці кажуть, щоб очистити фундамент від ґрунту – працюватимуть не менш як два місяці.

"Це фундамент досить великої будівлі, капітальної будівлі. Виготовлений він з гранітних блоків. Це була дуже капітальна будівля, тут просто нічого іншого не було за всю історію", – каже Дмитро Тесленко, керівник археологічної експедиції.

"Значення події – це ширше, ніж пошук могили, навіть такої відомої персони, як Олександр Поль. Це повертання цілого етапу забутої історії нашого міста, коли на місці радянських парків ми можемо залишити міський пантеон, тобто ми переосмислюємо цілий етап", – говорить Максим Кавун, історик.

На проєкт пошуків міська влада витратила півтора мільйона гривень, попри карантин, ці роботи не скасовували. Далі планують розробити проєкт благоустрою території, де сторіччя тому було найбільше міське кладовище.

Наталя Світлова, Олександр Пронський, Дніпро, "5 канал"

Попередній матеріал
На Миколаївщині в національному парку з острахом готуються до туристичного сезону, а вогнеборці риють окопи
Наступний матеріал
За два місяці ми так і не змогли налагодити необхідну кількість тестувань – лікарка про ситуацію з COVID-19 в Україні
Loading...

В Австралії знайшли рештки сумчастого лева розміром з кішку, який жив на деревах

Науковці випадково виявили в музеї найстаріший меч у світі

В Австралії вчені віднайшли обвуглені рештки харчів, які люди їли 65 тисяч років тому

Курганам близько 5 тис. років: на Черкащині фермери знищують культурну спадщину – як реагує прокуратура

В Китаї знайшли ще 200 статуй солдатів Теракотової армії

Прикраса з Єгипту, молода жінка та зброя: у музеї Харкова представили знахідки скіфського кургану