Сумчастий лев
Сумчастий лев CNET.com

В Австралії знайшли рештки сумчастого лева розміром з кішку, який жив на деревах

  Читайте по-русски
  Виявлений вид тварини жив більш як 24 мільйони років тому

  В австралійському районі Ріверлі палеонтологи з Університету Нового Південного Уельсу виявили рештки крихітного сумчастого лева, який жив більш як 24 млн років тому. Про це повідомляє "НВ".

  Спочатку останки віднесли до виду Priscileo roskellyae, який вже був відомий вченим. Однак детальний аналіз показав, що це була зовсім інша хижа тварина.

  При дослідженні черепа і нижньої щелепи тварини науковці помітили, що анатомія черепа відрізняється від анатомії інших сумчастих левів.

  "Коли ми знайшли дедалі більше зразків у Ріверлі, ми почали розуміти, що вони взагалі не належать до цієї групи. Це був новий вид сумчастого лева, якого не бачили раніше. Це була інша гілка на дереві роду сумчастого лева", – сказав професор біологічних наук Університету Нового Південного Уельсу Майкл Арчер.

  Дослідники вважають, що сумчастий лев, якого назвали Lekaneleo roskellyae, жив на деревах і їв птахів, змій та інших дрібних тварин. Цих хижаків відрізняла особлива унікальна будова зубів, які були подовженими і мали незвичайну ріжучу кромку.

  Дослідники припускають, що на ранній стадії своєї еволюції сумчасті леви роду Lekaneleo roskellyae навіть поступалися в розмірах сучасним кішкам. Це були справді крихітні тварини, але при цьому – небезпечні хижаки.

  Сумчасті леви вимерли 35 000 років тому, тому науковці ретельно досліджують скам'янілі останки, щоб визначити, як ці тварини загинули і який вплив на їх вимирання справила зміна клімату.

  "Ми бачимо багато цих дуже дивних груп, у яких немає ніяких живих представників. Розуміння всіх цих взаємозв'язків між зміною навколишнього середовища і біорізноманіттям дуже важливе для розуміння і передбачення того, що відбудеться зараз", – зазначив Арчер.

  Нагадаємо, нещодавно в Австралії вчені знайшли обвуглені рештки різних рослинних продуктів, вік яких становить 65-53 тисячі років.

  Попередній матеріал
  "Не підписав підозри по Порошенку": Арахамія розповів, що стало останньою краплею для відставки Рябошапки
  Наступний матеріал
  Обстріли не вщухають: російські найманці б'ють із важких мінометів – поранено четверо українських бійців
  Loading...

  В Австралії вчені віднайшли обвуглені рештки харчів, які люди їли 65 тисяч років тому

  Вчені з'ясували, яким був раціон у давніх людей

  5 кілометрів стародавніх тунелів: археологи показали підземне місто Харкова – сюжет

  Прикраса з Єгипту, молода жінка та зброя: у музеї Харкова представили знахідки скіфського кургану

  "Складали під мікроскопом як пазли": у Харкові показали відреставроване "скіфське золото"

  Мали кардіологів, домашніх леопардів і косметику для чоловіків: як жили стародавні єгиптяни – топ-10 цікавих фактів