Лебеді на озері
Лебеді на озері 5 канал

На Миколаївщині в національному парку з острахом готуються до туристичного сезону, а вогнеборці риють окопи

Читайте по-русски
Дощу на Кінбурнській косі не бачили від кінця зими

На Кінбурнській косі готуються до туристичного сезону і риють окопи. У національному парку вже відчувають наслідки аномально сухої зими і весни. Тим часом не втішають прогнозами і синоптики. Тож вогнеборці вже зараз готуються до "гарячого" сезону, передає "5 канал".

На одному з найекзотичніших місць відпочинку в Україні – Кінбурнській косі – до туристичного сезону готуються з острахом.

"В лісі дуже сухо. Все пересохло. Достатньо, буквально, одного бичка від цигарки кинути, цього достатньо, щоб уже загорілося", – говорить Ярослав Соляр, лісничий Кінбурнського лісництва.

Дощу на Кінбурнській косі не бачили з кінця зими. Екологи помітили у парку аномальні явища.

"Зараз ми спостерігаємо ту картину, яка буває тільки наприкінці серпня, коли вже випаровується вся волога. Але вже по весні ми спостерігаємо таке явище, як пересохлі озера", – розповідає Юрій Козловський, в. о. директора національного парку "Білобережжя Святослава".

Туристів це не зупиняє – відпочивальників прибуває щотижня, кажуть у національному парку.

"Буває по-різному. На вихідні більше, до 20-30 машин. У будній день до 15", – каже Олег Мирленко, працівник національного парку "Білобережжя Святослава".

На в'їзді до національного парку встановили кордон, на якому туристів попереджають про заборону багать. Гості ставляться з розумінням.

"Розуміємо, що таке національний парк, самі боремося за створення парків навколо Києва. Вважаємо, що саме такими мають бути національні парки. З дуже жорстким контролем доступу до них", – говорить Леонід, відпочивальник.

Проте пожежі таки трапляються.

"У нас була пожежа. Вигоріло 1,2 гектара лісних масивів. Ну, правда, низова пожежа була", – розповідає Григорій Агафонов, сільський голова Покровської сільської ради.

Тож через аномальну посуху на Кінбурнській косі почали рити окопи.

Трактори риють траншеї, щоб у разі пожежі можна було зупинити вогонь.

"Ми по периметру обходимо, щоб далі не перекинувся вогонь. В нас є ще бочка пожежна, спеціально до цього трактора. Там ємність води три тони, у випадку чого, ми ще бочку тягнемо за собою", – каже Анатолій Семенюк, працівник національного парку "Білобережжя Святослава".

Місцеві вогнеборці попереджають – у них лише дві спеціалізовані машини. Одній з них – понад пів століття. Тим часом синоптики прогнозами не втішають, кажуть, літо буде спекотним та сухим.

Сніжана Юр'єва, Миколаївська область, "5 канал"

Попередній матеріал
Бразилія випередила Британію та Італію за кількістю заражень коронавірусом – яка ситуація в країні
Наступний матеріал
Розкопки в Дніпрі: археологи шукають могилу Олександра Поля – сюжет
Loading...

Нечистоти отруюють найбільшу в Сумах річку Псел – сюжет

У Києві та 5-ти областях відчутно очистилося повітря – що прогнозують метеорологи

Обігнав навіть Китай: як Київ очолив рейтинг найзабрудненіших міст світу та які прогнози синоптиків

Засновниця проєкту Made in Ukraine пояснила, як пандемія коронавірусу змінить фешн-індустрію

Повітря від пожеж у Зоні відчуження суне до Києва

На Чернігівщині сталася масштабна лісова пожежа