Медичні маски
Медичні маски Depositphotos

Раніше дефіцит, тепер – екологічна загроза: як і де утилізувати використані маски та рукавички

Читайте по-русски
Днями біля Києва знайшли ціле звалище небезпечних медичних відходів

У столиці та передмісті дедалі частіше помічають розкидані вулицями використані медичні маски та захисні рукавички. Медики застерігають: ці відходи – небезпечні для людей, тому що на їхній поверхні може залишатися вірус та бактерії. Нині в Києві запрацювали перші пункти прийому масок та рукавичок. Але їх поки що дуже мало. Мирослав Солонар розповість, як і де можна утилізувати небезпечне сміття.

Не знають куди викидати більшість людей, але цим не переймаються.

"Уже давно викидають просто на дорогах. Ви ж бачили, де вони. Ніхто навіть не розумів взагалі, не задумувалися", – каже одна з киянок.

Днями біля Києва знайшли ціле звалище небезпечних медичних відходів. Використані медичні маски, халати та рукавиці. За грубе порушення санітарних правил правоохоронці вже розпочали розслідування, адже увесь токсичний непотріб може бути з київських лікарень, які приймали хворих на коронавірус. Екологи кажуть, використані маски та рукавички вкрай небезпечні.

"Кидати будь-де все-таки не можна, бо це також може бути джерелом поширення та зараження коронавірусом. Вони потребують процедури утилізації, вони спалюються, окремо збираються і знешкоджуються", – говорить еколог Сергій Карлащук.

Одноразові контейнери – тільки для одноразових медичних масок та рукавичок. Ось це перший пункт прийому використаних противірусних засобів захисту.

Цей медичний засіб можна носити не більше двох годин. Це радять лікарі. Після того його треба викинути не у звичайний смітник, а у спеціальні контейнери, які зараз з'явилися у Києві.

Поки що таких місць, куди можна принести використані маски та рукавички, є 14. Облаштовані контейнери у великих магазинах Billa та МЕТРО, місцях, які відвідує чимало людей.

Контейнер для використаних масок
Контейнер для використаних масок5 канал

Петро Пантелеєв, заступник голови КМДА, каже: "Це паперові бокси. Достатньо прості, є організації, які працюють на ринку утилізації клінічних відходів. І вони сьогодні на безкоштовній основі це починають робити".

Після заповнення контейнера працівник у захисному костюмі запакує його в поліетилен та доправить на утилізацію.

Представник "Центру екобезпеки та гігієни" Антон каже: "Ці відходи забираються і вони везуться на підприємство і спалюються. Все у два етапи: одна пічка. Там 750 градусів – первинна камера, а потім допалювання за температури 1200 градусів. Далі фільтрація і до труби".

Утилізувати медичні маски та рукавички можна і в домашніх умовах, кажуть екологи. Для цього є один перевірений метод, яким користуються вже деякі кияни.

"Я їх збираю і на дачі спалюю", – говорить одна з киянок.

Мирослав Солонар, Анна Кудрявцева, "5 канал"

Попередній матеріал
Під шумок пандемії: Пол Манафорт вийшов із в'язниці – у чому причина
Наступний матеріал
Прослужить не менш як 90 років: на Київській ГАЕС після реконструкції запустили шосту турбіну
Loading...

Пандемія COVID-19 може призвести до кризи психічного здоров'я людства – ООН

Тюрми в умовах пандемії: Мін'юст планує впровадити дострокову амністію – кого можуть звільнити

Вірус не пройде: світові зірки показують свої захисні маски

Криклій презентував 3 етапи виходу з карантину

Усильна молитва за відступлення COVID-19 в Патріаршому соборі Воскресіння Христового УГКЦ

Віталій Кличко щодо поширення COVID-19 у Києві: Брифінг