Футбольний майданчик у Вінниці
Футбольний майданчик у Вінниці Facebook/Володимир Гройсман

Степанов розповів, які карантинні обмеження знімуть 22 травня

  Читайте по-русски
  Усі заходи можливі лише при дотриманні протиепідемічних заходів, маскового режиму та соціальної дистанції

  Міністр охорони здоров'я Максим Степанов розповів, які обмеження зніматимуть на наступному етапі пом'якшення карантину, що почнеться 22 травня. Про це повідомляє "Укрінформ".

  "Якщо казати про пом'якшення, які саме ми плануємо з 22 травня, виходячи з сьогоднішньої ситуації, – дозвіл на проведення спортивних змагань, але без глядачів, відкриття готелів, окрім хостелів, але без функціювання ресторанів та спортивних залів. Це ЗНО, тобто ми даємо дозвіл. Також буде відповідний дозвіл на громадський транспорт та дошкільні навчальні заклади", – розповів Степанов.

  Він додав, що це буде визначено в постанові уряду. Усі ці заходи можливі лише при дотриманні протиепідемічних заходів, маскового режиму, соціальної дистанції тощо.

  "Під кожні ці події у нас будуть чіткі критерії, як саме користуватися транспортом або як проводити змагання. Ми будемо вимагати дотримання саме цих правил, бо мова йде про здоров'я та життя українців", – зазначив міністр.

  Він також повідомив, що загалом передбачено 4 етапи виходу з карантину, кожен з яких буде затверджуватися на основі аналізу ситуації і за конкретними критеріями.

  "У нас є кількість випадків за останні 7 днів на 100 тисяч населення. Це так званий показник інцидентності, тобто при переході на кожен етап цей показник має відповідати певному критерію. Це завантаження ліжок з COVID-19, воно повинно бути не більше 50%. Кількість тестувань ПЛР і ІФА-тестувань, які ми додаємо, на 100 тисяч населення має бути на рівні 15. І кількість нових випадків за останні 7 днів до попередніх 7 днів, або R-показник, який має бути на рівні 0,9-1", – сказав очільник МОЗ.

  Він наголосив, що всі ці етапи будуть запроваджуватися по формі так званого адаптивного карантину, оскільки в різних регіонах різна ситуація, і відповідно, різні показники.

  "Ці етапи будуть затверджені на національному рівні, а пом'якшення буде відбуватися в тому числі і на рівні конкретної області", – підкреслив Максим Степанов.

  Нагадаємо, у Міністерстві інфраструктури презентували три етапи запуску громадського транспорту.

  Попередній матеріал
  МОЗ: Медикам уже почали перераховувати доплати за квітень
  Наступний матеріал
  На Закарпатті прикордонники вгамовували "буйних" контрабандистів – влаштували погоню зі стріляниною
  Loading...

  МОЗ: Медикам уже почали перераховувати доплати за квітень

  Органи місцевого самоврядування можуть посилювати карантин на місцях – Степанов

  ПЛР-тести робитимуть усім померлим, які мали симптоми коронавірусу – Степанов

  Коронавірус в Україні: онлайн-брифінг міністра охорони здоров'я Максима Степанова

  У Лаврі виявили ще 17 випадків COVID-19 – Степанов

  В областях з високою кількістю хворих на коронавірус вводитимуть адаптивний карантин – Шмигаль