Сонце
Сонце Фото esa.int

NASA і ESA опублікували фото Сонця, зняті з найближчої відстані в історії

Читайте по-русски
На знімках виявили мікроспалахи, які раніше були ученим не відомі

Перші світлини Сонця прислала на Землю станція Solar Orbiter. Вона досліджує світило у межах спільної місії NASA та ESA (Європейського космічного агентства).

Фотографії зонд зробив на відстані у 77 млн км. Під час аналізу знімків науковці виявили численні мікроспалахи на поверхні Сонця – раніше такі об'єкти вченим були невідомі. Їх назвали "вогнищами" (campfires).

Тепер дослідники будуть з'ясовувати причину їх виникнення. Сподіваються, що ці спалахи допоможуть встановити, чому сонячна корона нагрівається до аномального рівня – зовнішня атмосфера зірки більш гаряча, ніж її поверхня.

Окрім світлин, апарат зібрав цінні дані про магнітне поле на зовнішніх покривах зорі, склад, щільність і температуру потоків плазми та параметри сонячного вітру.

Сонце
/
Сонце
Сонце
/
Сонце

Останні фото були зроблені з найближчої відстані від Сонця. Попередній апарат NASA – Parker Solar Probe – підійшов до Сонця значно ближче, але його борту не було телескопів, здатних робити знімки зірки напряму.

Solar Orbiter запустили у космос цього лютого. Впродовж 9 років він буде досліджувати процеси, пов'язані із сонячним світилом, та їхній вплив на життя космосу.

Раніше у NASA створили вражаючий годинний таймлапс, у якому об'єднали 425 мільйонів зображень Сонця, зібраних за останні 10 років.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – канал, де живуть тільки лайтові новини. Релаксуймо разом! 

Попередній матеріал
Мовна дуель, чоловік з шиною та сутичка з поліцією: як проходила акція проти законопроєкту Бужанського
Наступний матеріал
"Дикий захід" у Сербії: селище перетворилося на унікальний тематичний парк – сюжет
Loading...

Десь сухо, десь дощ, а десь "рахат-лукум" – якою буде погода в Україні найближчими днями

Чому Купало став Іваном, або як помилка літописця породила язичницьке "божество"

Супрун радить: панамки від сонця – необхідність чи міф

50 відтінків заходу: у NASA показали, як сідає Сонце на різних планетах

Ніч посеред дня: кращі фото сонячного затемнення 2020

Наближається сонячне затемнення: де і як його можна буде побачити