Парад планет
Парад планет starwalk.space

Наближається унікальний парад планет: коли і як побачити

  Читайте по-русски
  Таке явище стається приблизно раз на 170 років

  4 липня 2020 року почнеться надзвичайно рідкісне астрономічне явище, яке отримало назву "парад планет". Усі планети Сонячної системи опиняться по одну сторону від світила і "вишикуються" в ряд у невеликому секторі неба.

  Меркурій, Венера, Земля, Марс, Юпітер, Сатурн, Уран, Нептун і навіть карликова планета Плутон – усі будуть доступні в одній площині. Відбудеться майже ідеальне вирівнювання, кут відхилення буде досить малим.

  Таке явище трапляється приблизно раз на 170 років, однак востаннє його можна було спостерігати всього 48 років тому – у 1972 році.

  Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegtam. Дивогляд 5.UA – канал, де живуть тільки лайтові новини. Релаксуймо разом!

  При цьому, "парад" за участю трьох планет відбувається приблизно двічі на рік, за участю чотирьох планет – раз на рік, з п'ятьма планетами – один раз на 19 років.

  Варто зазначити, що планетарне вирівнювання під час параду планет не слід сприймати буквально. Насправді вони ніколи не вирівнюються по одній абсолютно прямій лінії, як це зазвичай показано на ілюстраціях.

  Із 4 липня вночі в небі неозброєним оком можна буде побачити Марс, Юпітер і Сатурн, а вранці – Венеру. Уран і Нептун можна буде спостерігати за допомогою телескопа. А от Меркурій побачити не вийде – він буде засліплений Сонцем. Триватиме це явище майже два тижні.

  На жаль, не варто розраховувати, що вдасться полюбуватися планетарним парадом зі свого балкона чи якогось поля. Але, якби в людини була можливість віддалитися від Сонячної системи на кілька мільярдів кілометрів, то на такій відстані можна було б спостерігати, як планети групуються в одному напрямку.

  Наступного разу повний парад планет очікується у 2161 і 2492 роках.

  Нагадаємо, 21 червня відбулося кільцеве сонячне затемнення, під час якого зірка виявилася перекритою Місяцем на 99,4%.

  Попередній матеріал
  "Справжнє дно" – у "ЄС" вимагають відсторонити "слугу", який підняв руку на народну депутатку Іонову
  Наступний матеріал
  В Україні кількість інфікованих COVID-19 збільшилася на 914 людей
  Loading...

  Учені вперше зафіксували момент народження нової планети

  Астрономи виявили екзопланету, на якій ідуть залізні дощі

  Учені виявили планету, яка гарячіша за зірки

  Міжпланетна станція передала на Землю нове зображення Юпітера

  Юпітер відіграв роль у появі життя на Землі – науковці

  Космічна "реабілітація": керівник NASA знову вважає Плутон планетою