В Україні планують відкрити перший театр для малюків
В Україні планують відкрити перший театр для малюків 5 канал

В Україні планують відкрити перший бейбі-театр: що це таке і чим корисне для малюків

Читайте по-русски
Нині театр для малюків мріє про власний пересувний майданчик, а саме купол-намет

Пізнання світу через мистецтво для наймолодших! Вже рік бейбі-театр створює вистави для дітей до 3 років. На їхніх перфомансах завжди аншлаг. Творча команда вже поставила 5 спектаклів у державних театрах. Нині ж мріють створити незалежний перший в Україні бейбі-театр із повноцінним репертуаром та приміщенням. На це вже почали збирати кошти і вже планують першу велику виставу – під назвою "Сонце". Про театр для малюків розкаже Ірина Сисак.

Де живуть миша, сова та птахи, зі сцени розказують та показують актори бейбі-театру. За дійством зацікавлено спостерігають глядачі – малюки віком від нуля до трьох років, разом із батьками.

Марина Богомаз, режисерка і співзасновниця бейбі-театру, говорить: "Ми показуємо зовсім простими засобами і для батьків, і для дітей, як можна розкрити тему. І це все можна показати в ігровій формі: відкриваємо коробочку, називаємо що це – гніздо, або нірка, або дупло, що там також хтось живе".

Дитяча гра, прості сюжети, яскраві декорації та професійні актори – все це бейбі-театр. За словами його засновників, так, за допомогою мистецтва, малюки пізнають світ. Особливість театру – у безпосередній участі дітей у виставах, де вони вільно контактують із акторами та реквізитом.

Художниця, співзасновниця бейбі-театру Ольга Філончук говорить: "Через такі прості сюжети, цікаві візуальні, тактильні, музичні, пластичні ефекти ми знайомимо дітей із новою інформацією про світ, просто через творчий спосіб".

Ідея першого в Україні театру для малюків зародилася рік тому. За цей час його команда вже здійснила постановку п'яти спектаклів у державних лялькових театрах Києва, Львова та Рівного. Дійство дуже популярне серед батьків – на виставах завжди аншлаг!

"Ніша для вистав для найменших була незайнята в театральному житті, і тому, звичайно, мами нарешті отримали можливість з маленькими дітьми потрапити в театр – тобто для них відкрилися двері в театр, до цього вони були закриті", – каже Марина Богомаз.

В Україні планують відкрити перший театр для малюків
В Україні планують відкрити перший театр для малюків5 канал


На прем'єру фрагменту мандрівної вистави бейбі-театру "Грюк-стук" у парку зібралися десятки сімей. Багатодітний батько, американець Джордж, про перфоманс для малюків дізнався від друзів і прийшов сюди разом із своїми шістьма дітьми. Каже, їм така розвага до вподоби. А от Ліда на таких виставах бувала й раніше. Нині ж укотре прийшла з дочкою Вірою.

Жінка зауважує: "Дітей утримувати не потрібно, бо їм все хочеться в цьому віці – пізнавати, чіпати, бігати – і якраз цей формат театру створений саме ля цього, просто чарівно".

Нині театр для малюків мріє про власний пересувний майданчик, а саме купол-намет, у якому його команда планує втілити тактильну виставу "Сонце". На виготовлення майданчика потрібно 150 тисяч гривень, а загалом на реалізацію проекту – 400 тис. Їх бейбі-театр збирає в інтернеті. Нині вже зібрано більше 50 тисяч гривень. Якщо сума дотягне до 75 тисяч, то нову виставу "Сонце" покажуть наймолодшим глядачам уже цієї осені.

Ірина Сисак, Михайло Третяк, "5 канал"

Попередній матеріал
Смерть дитини внаслідок отруєння в таборі рік тому: підозрюваних досі не знайдено – сюжет
Наступний матеріал
Дострокові вибори: пленарне засідання Верховної Ради – відео
Loading...

"ЗА ЧАЙ.СОМ": головний режисер, режисер-постановник і актор Львівського драмтеатру Федір Стригун на "5 каналі"

Акробати та кран: у Києві стартував щорічний фестиваль "Французька весна"

"ЗА ЧАЙ.СОМ": директор-художній керівник Київського академічного Молодого театру Андрій Білоус на "5 каналі"

"ЗА ЧАЙ.СОМ": примадонна української оперети Ася Середа-Голдун в ефірі "5 каналу"

"Монологи війни": як ветерани АТО готуються до вистави про наболіле

"ЗА ЧАЙ.СОМ": гендиректор-худрук театру імені Івана Франка Михайло Захаревич в ефірі "5 каналу"