Звичайна роль – особливий актор
Звичайна роль – особливий актор 5 канал

"Звичайна роль – особливий актор": у Херсоні з успіхом виступає інклюзивний театр

Читайте по-русски
Завдяки благодійникам та волонтерам заняття в інклюзивному театрі – безкоштовні

У Херсоні працює інклюзивний театр. Усі його учасники – діти та дорослі з інвалідністю. Організували театральний гурток благодійники на базі обласної бібліотеки. На особливій виставі побувала знімальна група "5 каналу".

15-річний Тарас Зілінський своїм виходом на сцену доводить, що для здійснення мрії діагноз – не перешкода. Нині у хлопця прем'єра – виконує головну роль у виставі: "Я грав роль Незнайки, якому на голову впало сонце. Я репетирував аж два місяці і хочу бути актором".

"Тарасику 15 років, йому подобаються різні ролі. Добре виходять і гуморески. Театр для нього натхнення. Він після репетицій приходить натхнений, щось нове хоче пізнавати. Досвід дуже корисний. Сьогодні це його головна роль і, сподіваюсь, у майбутньому ми будемо продовжувати", – додає Ірина Зілінська, мама юного актора.

У виставі разом із Тарасом грають ще зо півсотні дітей і дорослих. У кожного тут своя історія та свій діагноз. На сцені їх підтримують батьки та рідні, які також мають ролі.

"Вони стали більш впевнено почувати себе на сцені, між собою, підтримують один одного. Стали більше посміхатися і дивитися в очі один одному. Це не тільки творчий розвиток, а розвиток їх як особистості", – впевнена мати актора інклюзивного театру Наталія Гайдай.

Інклюзивний театр під назвою "Звичайна роль – особливий актор" розпочав свою роботу в листопаді торік на базі обласної бібліотеки. Відтоді його учасники зіграли вже п'ять вистав. До кожної особливі актори ретельно готуються, власноруч шиють костюми та майструють аксесуари.

"У нас така бібліотечно-театральна сім'я сьогодні, яка в очікувані сюрпризів. І головне,що є бажання збиратися. Важливо, коли є хочеться покинути домівку і показати себе, порадіти тому, що є можливість і сенс жити", – наголошує Надія Коротун, в.о. генерального директора Херсонської обласної бібліотеки імені О. Гончара.

Завдяки благодійникам та волонтерам заняття в інклюзивному театрі – безкоштовні. За словами психологів, для всіх учасників театр став не лише творчим майданчиком, а й місцем спілкування, підтримки та соціалізації.

"Не самоціль театр. Це реабілітація і соціалізація, як для них самих, так і для суспільства. Тому що їх мало хто знає, їх бояться, а вони ж такі люди як усі. Цей проект, він як лікарняний – вилікувати суспільство від стосунку до таких людей", – посміхається психолог Ірина Фоменко.

Нині театрали готують уже нову постановку. Прем'єру планують на початку квітня.

Тетяна Савуля, В'ячеслав Нікітченко, Херсон, "5 канал"

Попередній матеріал
Ажіотаж не вщухає: у ЦВК продовжують опрацьовувати протоколи – включення
Наступний матеріал
Таємниць Подолу меншає: археологи розкопали вулицю XVIII-XIX століть
Loading...

Одна з найуспішніших реформ: скільки "особливих" дітей сіло за шкільні парти в Україні

Для особливих дітей: чому на інклюзивний майданчик у Києві кошти збирають усім районом

"Дивитися" вухами: незрячі діти зможуть насолоджуватися виставами в театрі оперети

Для дітей із будь-яким діагнозом: Київщиною почав курсувати мобільний інклюзивний центр

На Дніпропетровщині відкрили сучасний інклюзивний центр для розвитку дітей: чим оснащений заклад

Бюрократичний глухий кут: у Маріуполі діти з інвалідністю не можуть потрапити до спецзакладів