Українська мова
Українська мова https://rubryka.com/

У Києві за тиждень двох кандидатів не взяли на роботу через відмову спілкуватися російською – сюжет

Читайте по-русски
Обидва випадки перебувають на контролі мовного омбудсмена

"Не беремо на роботу, бо не говорите російською!" Вже другий за тиждень мовний скандал у Києві. Чоловікові відмовили у вакансії менеджера з туризму. Українська не вгодила цього разу фірмі Light Consulting. Після розголосу компанія видалила вакансію в інтернеті, а від журналістів забарикадувалася шлагбаумом та охороною. Подробиці скандалу дізнавалася кореспондентка "5 каналу".

Гідна зарплата, зручне розташування офісу й досвід у туризмі. Вакансія туристичного менеджера в компанії Light Consulting зацікавила Владислава Коваля одразу. Тому, не вагаючись, набрав номер з оголошення.

"Я почав вітатися якось там, доброго дня, підкажіть, актуально-неактуально. Був ступор, вона зависла секунд на п'ять і видала фразу: "Чи можу я постійно говорити російською?", – пригадує кандидат на вакансію Владислав Коваль.

Таке запитання Владислава здивувало. Російську добре знає. Адже дитинство провів у Росії і частина родини – російськомовна. Та після нападу країни-агресорки 2014 вирішив: у побуті спілкується лише українською. Чоловік каже, вирішив записати другу розмову, бо зрозумів – "йдеться про порушення його прав та закону про забезпечення функціонування української мови як державної". Це підтвердив і дзвінок іншій представниці компанії.

"Ситуація така, Владиславе. Вам говорили на співбесіді, що наша компанія співпрацює у справах СНД і Європи. Тобто, відповідно, головна вимога до кандидата – це знання російської або англійської мов. Тому ми не змогли взяти вас на роботу, оскільки ви не розмовляєте російською", – сказали в компанії.

Владислав Коваль наголосив: "На друге моє запитання, чи, можливо, йдеться про клієнтів. Якщо ті росіяни, в мене немає проблем, я можу говорити російською. Вона підтвердила, що це не має ніякого стосунку до клієнтів. Це, по суті, вимога компанії і колективу. Тому що в них російськомовна компанія і всі говорять російською".

Компанія, на яку поскаржився Владислав, тепер на дзвінки не відповідає, а саму вакансію в інтернеті видалила. Тож ми вирішили навідатися до цього офісу, щоб поцікавитися, чому україномовний кандидат для них – не кандидат. Та за адресою, зазначеною у вакансії, охорона запевняє: такої компанії тут немає. Це вже другий випадок за останній тиждень у столиці, коли людині відмовили в роботі через українську мову. Днями компанія Columb Trade не схотіла брати в штат україномовного психолога. Після розголосу працівницю кадрового відділу звільнили. А фірма вибачилася.

"Є компанії, які стимулюють спілкування іноземними мовами всередині свого бізнесу. Я знаю випадки, коли переводять на листування англійською мовою для того, щоб людей підштовхнути до вивчення іноземної мови. Щодо російської мови, якщо чесно, не чула", – повідомила керівниця відділу з управління персоналом компанії YouControl Анна Клименко.

Фахівчиня з управління персоналом пояснює: відсіювати кандидатів і давати їм характеристику – і є робота HR-менеджера. Припускає, що представниця компанії могла не знати про вимоги мовного закону. Утім це не привід порушувати права людини.

"У згаданій історії, безумовно, це не може бути причиною подальшого відхилення кандидата на подальші етапи співбесіди, яка була ситуація детально. Чи це з контексту вихоплено, можливо, це брак досвіду рекрутера, який подумав, що це буде об'єктивною причиною, не знаючи законодавства", – додала Анна Клименко.

Тим часом Владислав написав скаргу на компанію в Офіс омбудсмена. Там "5 канал" запевнили: обставини ситуації вже з'ясовують.

Ганна Рибалка, Богдан Чаргазія, "5 канал"

Нагадаємо, що скандальну професорку Євгенію Більченко, яка називала Україну "американською колонією" та виступала на каналі терористів "ДНР", звільнили з Національного педагогічного університету імені Михайла Драгоманова.

Попередній матеріал
Рік тому "луцький терорист" захопив автобус із людьми: на якому етапі слідство – сюжет
Наступний матеріал
Паркування в центрі Києва подорожчало: чи готові водії платити більше і на скільки збільшилися штрафи
Loading...

Дівчина, яка спалила футболку з Гербом України, записала вибачення

Україна – знову з Кримом: на сайті Олімпіади-2020 виправили скандальну мапу

Від скандалів до спаму правок до законопроєктів: чим за два роки запам'яталася Рада IX скликання – сюжет

Зеленському через дипломатичний ляп закинули фактичне визнання Абхазії

"Слуги" Арахамія і Корнієнко привітали комуністів Китаю і потрапили у скандал: подробиці і реакція

Під дією наркотиків скоїв ДТП: екс-"слуга" Юрченко відкидає звинувачення і не збирається складати мандат