Вшанування пам'яті
Вшанування пам'яті 5 канал

Меморіалу Небесної Сотні може не бути: частина родичів загиблих виступила проти його зведення

Читайте по-русски
У Національному музеї Революції Гідності пояснюють: проект змінити не можуть

Не вщухають пристрасті довкола реконструкції алеї Героїв Небесної Сотні та зведення Меморіалу. Авторів проекту-переможця оголосили ще рік тому, але нині не всі родичі загиблих згодні із запропонованим архітектурним рішенням. Заяву зробили і представники музею Революції Гідності, який є замовником проекту. Тож бути чи не бути Меморіалу – розбиралася кореспондентка "5 каналу" Ірина Сисак.

Віра Гой – сестра Героя Небесної Сотні Богдана Сольчаника. Жінка одною з перших заявила: проект реконструкції алеї Героїв Небесної Сотні та зведення Меморіалу – не підтримує. Каже, зведення 107-ми гранітних плит з іменами загиблих Героїв зруйнує історичний ландшафт та унеможливить проведення подальших слідчих дій. Тому вимагає змінити проект так, щоб майбутній меморіал не руйнував рельєф алеї.

"Нам не подобається те, що слідчі дії не будуть завершені в повній мірі. Слідчі дії не обмежені в часі, вони можуть тривати і через 5 років, і через 10, буде потреба перевірити нові свідчення і нові докази, але можливості не буде", – пояснює сестра Героя Небесної Сотні.

Чимало родичів розстріляних майданівців з Вірою не погоджуються. Представники "Родини Героїв Небесної Сотні" оприлюднили листа, де, зокрема, зазначили, що за 5 років втрачено багато артефактів Революції Гідності. А створення Меморіального комплексу допоможе зберегти ті, що залишилися. Син Героя Небесної Сотні Володимир Бондарчук вважає, що на проведення слідчих дій зведення Меморіалу не вплине.

"Зараз у середньому відбувається по 2 слідчих експерименти на день. На даний момент проведена вже десь більша частина слідчих експериментів, це більше, ніж було проведено за минулі роки. Була саме така домовленість, що лиш після завершення останнього експерименту почнуться якісь роботи", – розповідає Володимир.

У Національному музеї Революції Гідності пояснюють: проект змінити не можуть. Усі документи затверджені, генпідрядник обраний. Протягом року жодних застережень від родин не лунало, наголошує директор музею Ігор Пошивайло.

"Проект змінити неможливо на цьому етапі, можна скасувати результати конкурсу, можна започаткувати новий, все можливо, але для нас, як для служби замовника, ми змушені згідно з чинним законодавством втілювати результати конкурсу, затверджені Кабінетом Міністрів, у життя", – зазначив директор музею.

Ще раз обговорити проект та пояснити всі деталі майбутнього будівництва 13 квітня зберуться разом родини Героїв Небесної Сотні, представники Департаменту спецрозслідувань та Музею Революції Гідності. Ті ж, хто не підтримує будівництво Меморіалу, заявляють – якщо їх не почують та не відкоригують проект – звернуться до суду.

Ірина Сисак, Руслан Альмухамедов, "5 канал"

Попередній матеріал
Назад у минуле: що може бути, якщо до влади повернуться "реваншисти" – Сєрова
Наступний матеріал
Мюллер завершив "російське" розслідування і передав його в генпрокуратуру США
Loading...

"Плине кача..." в пам'ять про героїв: в Угорщині вшанували Небесну Сотню – фото

Суд скасував арешт землі на Алеї Небесної Сотні: чого бояться родини загиблих героїв і ГПУ

Порошенко в Нью-Йорку приєднався до панахиди за загиблими учасниками Майдану

На Волині встановили пам'ятний хрест Героям Небесної Сотні

"Канада завжди підтримуватиме народ України": Джастін Трюдо вшанував Героїв Небесної Сотні

Майдан під посольством РФ: у Ризі та Лісабоні вшанували пам'ять Небесної Сотні