5 канал

Промені Гідності та "Герої не вмирають" зі світлин: у Києві та Дніпрі вшанували пам'ять Небесної Сотні

Наймолодшому з Героїв Небесної Сотні було 17 років

На Майдані Незалежності засяяли Промені Гідності. 107 прожекторів освітили небо з різних місць у центрі Києва, де п'ять років тому загинули Герої Небесної Сотні. Про таке повідомляє "5 канал".

Сум, сльози та море квітів. До Алеї Героїв Небесної Сотні прийшли сотні киян. Серед них і учасники Євромайдану, які пережили ті трагічні події лютого 2014-го. Промені Гідності в пам'ять про полеглих активістів здійнялися в небо над вулицею Інститутською та пагорбом біля Жовтневого палацу. Саме тут 5 років тому внаслідок масових розстрілів було вбито понад сотню євромайданівців, наймолодшому з яких було 17 років. Після хвилини мовчання учасники скорботної акції разом виконали гімн України.

Міністр культури України Євген Нищук розповів: "Це промені з небес, чи наші до небес. Це зв'язок наш з тими героями, які дивляться на нас, перед якими ми маємо надзвичайно велику відповідальність. У тому, щоб не просто шанувати і пам'ятати, а щоб торувати і будувати, попри всі складнощі, той шлях, за який вони віддали своє життя".

Вшанували пам'ять героїв і у Дніпрі. Тут світлини Героїв Небесної Сотні перетворилися на напис "Герої не вмирають". Цю фразу виклали із фотокарток. 

5 канал

Нагадаємо, початком агресії прийнято вважати день початку російської окупаційної операції в Криму, а саме 20 лютого 2014 року. На цьому, зокрема, наголошують у Міністерстві закордонних справ України. Позаяк саме російське міноборони цю дату викарбувало на медалі "За повернення Криму". Її Кремль заснував 21 березня, п'ять років тому. Безпосереднє ж захоплення кримського парламенту в Сімферополі сталося за тиждень, у ніч проти 27-го лютого 2014-го. Додамо, що постанову, згідно з якою призначалися позачергові вибори глави держави, Верховна Рада ухвалила лише 22 лютого. Саме цей документ став приводом для звинувачень з боку Росії в нібито антиконституційному заколоті в державі.

Попередній матеріал
Панахида за загиблими Героями Небесної Сотні в Свято-Андріївському соборі УПЦ у США: слово Президента України – відео
Наступний матеріал
У Михайлівському соборі відслужили панахиду за загиблими учасниками Революції Гідності
Loading...

"Вони загинули за нас": у Дніпрі вшанували пам'ять Героїв Небесної Сотні

"Небесна Сотня – ангели, які тримають українське небо": пам'ять загиблих на Майдані вшанували акцією

Ходу пам'яті про перших Героїв Небесної Сотні провели у місцях розстрілів на Майдані

Запалювання Променів Гідності на алеї Героїв Небесної Сотні – відео

"Став останнім прихистком для Героїв": Епіфаній провів панахиду за загиблими в Михайлівському соборі

"Все, що відбувається в судах, – це знущання": родичі загиблих на Майдані активістів пікетували будівлю ВККС