Зранку в Михайлівському соборі відслужили панахиду за загиблими учасниками Революції Гідності. Її очолював предстоятель Православної Церкви України – Митрополит Київський Епіфаній.
"Цей собор став тим останнім прихистком для цих славних героїв і для тих, які в той час потребували нашої підтримки. Вони віддали своє життя і боролися за правду", – сказав у своїй промові Епіфаній.
На службі були присутні члени Кабінету Міністрів, дружина Президента України – Марина Порошенко, а також родичі загиблих і небайдужі містяни.
"Важкість на серці. Але сьогодні ми зібралися із сім’ями загиблих Героїв Небесної Сотні. Поранені, згуртовані. Які не здалися. Люди, які не зневірюються", – наголосив учасник Революції Гідності Василь Галамай.
"Емоції різні: і біль, скорбота, але разом із тим гордість за наших загиблих, бо все-таки, як не є, але вони врятували нашу землю п’ять років тому", – прокоментувала дочка Героя Небесної Сотні Валерія Березденюка Юлія Брезденюк.
У День Героїв Небесної Сотні Україна вшановує пам'ять загиблих учасників Революції Гідності. Саме 20 лютого стало офіційною жалобною датою після трагічних подій 2015-го.
5 років тому в Києві розпочалася так звана антитерористична операція "Бумеранг". Силовикам на офіційному рівні дозволили використовувати вогнепальну зброю проти мітингувальників і стріляти на ураження.
Тоді, від самого ранку, коли майданівці почали відтісняти беркутівців угору вулицею Інститутською – в самому серці Києва почали працювати снайпери. Спрямовано цілили в неозброєних людей, які прикривалися дерев'яними щитами та пластиковими шоломами.
20 лютого 2014-го року загинуло 47 людей, які, разом з іншими героями – і стали тими, кого зараз українці називають Небесною Сотнею. Ста чотирьом загиблим протестувальникам указом Президента посмертно присвоєно звання Героїв України.