Епіфаній
Епіфаній фото АПУ

Завдяки подвигу Героїв Небесної Сотні в Україні постала незалежна Православна Церква – Предстоятель Епіфаній

Предстоятель Православної Церкви України заявляє, що завдяки Героям Небесної Сотні українська нація об’єдналась та отримала безвізовий режим з Євросоюзом

Митрополит Київський і всієї України, Предстоятель Православної Церкви України Епіфаній заявив, що завдяки подвигу Героїв Небесної Сотні в Україні постала незалежна православна Церква. Про це Епіфаній заявив по завершенні панахиди за загиблими активістами під час Революції Гідності у Свято-Михайлівському Золотоверхому соборі.

За словами Митрополита, Герої Небесної Сотні "віддали своє життя за правду".

"Завдяки їхньому жертовному подвигу ми з вами сьогодні маємо об'єднану націю, ми маємо відкриті кордони Європейського Союзу, а також ми маємо з вами автокефальну незалежну Українську Православну Церкву і це є плодом їхньої жертовності, їхньої любові до своєї Батьківщини, їхньої любові до своїх ближніх", - зазначив він.

За словами Епіфанія, "ми молимося, щоб Господь упокоїв їхні душі, дарував їм вічне і блаженне життя в Царстві Небесному".

Як відомо, нині, через 5 років після трагічних подій, і досі тривають розслідування злочинів, вчинених під час Майдану. На думку адвокатів, потерпілих та представників громадськості, слідство просувається досить повільно. За їхніми словами, серед причин – суперечності в законодавстві, зловживання з боку суддів, слабка політична воля і відсутність потрібних повноважень у слідчих.

Хоча, до кінця 2018, за даними управління спецрозслідувань ГПУ, встановлено 441 особу, причетну до злочинів під час Революції Гідності. Справи щодо майже 300 фігурантів уже скерували до суду. Стосовно вироків, то їх 48. Лише 9 – це позбавлення волі. Проте жоден вирок не стосується працівників тодішніх силових відомств.

Нагадаємо, початком агресії прийнято вважати день початку російської окупаційної операції в Криму, а саме 20 лютого 2014 року. На цьому, зокрема, наголошують у Міністерстві закордонних справ України. Позаяк саме російське міноборони цю дату викарбувало на медалі "За повернення Криму". Її Кремль заснував 21 березня, п'ять років тому. Безпосереднє ж захоплення кримського парламенту в Сімферополі сталося за тиждень, у ніч проти 27-го лютого 2014-го. Додамо, що постанову, згідно з якою призначалися позачергові вибори глави держави Верховна Рада ухвалила лише 22 лютого. Саме цей документ став приводом для звинувачень з боку Росії в нібито антиконституційному заколоті в державі.

Дивіться також фотогалерею за темою:

Заходи щодо вшанування Героїв Небесної Сотні у Києві – фотогалерея

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Зміни до Конституції про курс до ЄС і НАТО офіційно оприлюднили
Наступний матеріал
Чи можуть за борги забрати квартиру: Мін'юст пояснить українцям, як захистися від необґрунтованих платежів за "комуналку"

Епіфаній вперше після інтронізації прибув на Буковину – зустрічали рушниками і караваєм

У Чернівцях тисячі людей зустріли митрополита Епіфанія

Епіфаній не виключає зміну церковних традицій і календаря

Історія опору: в Росії діє єдиний храм ПЦУ, який суд вирішив знести

Епіфаній припускає, що три українські лаври невдовзі перейдуть до ПЦУ

Як і де відбулася перша служба Предстоятеля ПЦУ Епіфанія після інтронізації – сюжет