Епіфаній
Епіфаній 5 канал

Епіфаній вперше після інтронізації прибув на Буковину – зустрічали рушниками і караваєм

Буковина – мала батьківщина предстоятеля Православної Церкви України

Розпоряджатися церковним майном має право громада, а не священнослужителі храму. Саме парафіяни повинні вирішувати – залишатися у підпорядкуванні Московського Патріархату чи приєднатися до Помісної Церкви. Так роз'яснив ситуацію Предстоятель Православної Церкви України Епіфаній після богослужіння у Чернівцях.

"Ті провокації, на які очікують особливо наші північні сусіди – вони всі, аби скомпрометувати цю добру ідею. І ми бачимо великий запит українського суспільства до єднання. Церква дала добрий сигнал того, що українці можуть єднатися. Якщо громада більшістю голосів ухвалила рішення про перехід, про зміну релігійного центру, вона може звернутися до ієрарха. І, отримавши дозвіл і указ, що вона належить до єдиної помісної Православної Церкви, отримати право на юридичну реєстрацію", – пояснив митрополит Київський та всієї України.

Епіфаній
Епіфаній5 канал

До Чернівців предстоятель Православної Церкви прибув уперше після інтронізації. Буковина – його мала батьківщина.

Епіфаній відправив богослужіння у храмі Святої Параскеви Сербської. Перед цим тисячі вірян зібралися на площі, щоб зустріти земляка. Люди утворили живий коридор, прикрасивши домашніми оберегами – рушниками, які привезли з дому.

Із почестями предстоятеля ПЦУ зустрічали також владники та духовенство. Присутні відзначили, що переживають історичну мить становлення Української Церкви. Митрополит Епіфаній вкотре наголосив, що процес об'єднання Української Церкви – незворотній, бо саме цього найбільше потребують православні віряни.

"Величний день сьогодні. Нарешті ми дочекались своєї церкви, дочекались свого митрополита. І вже ніхто нам не буде казати, що ми не ті, що ми не канонічні, що ми чужинці, що нас треба перехрещувати. Напевно, когось іншого треба перехрещувати. І вже нарешті зустрічаємо нашого Буковинського українського митрополита. Наш земляк, це дуже велично!" – каже вірянка ПЦУ Галина Тарко. 

Епіфаній
Епіфаній5 канал

Дивіться також фотогалерею: 

Предстоятеля ПЦУ Епіфанія офіційно звели на престол: як все відбувалося – ФОТО

Епіфаній
/
Епіфаній
Епіфаній
/
Епіфаній
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
Митрополит Епіфаній
/
Митрополит Епіфаній
/
/
/
/
/
Епіфаній
/
Епіфаній
/
Інтронізація
/
Інтронізація
/
/
/
/
/
Епіфаній
/
Епіфаній
Епіфаній
/
Епіфаній

Попередній матеріал
Брифінг речника Міноборони України – відео
Наступний матеріал
Пластична операція – задарма: у Тернополі лікар-благодійник допомагає повірити у себе
Loading...