5 канал

У Михайлівському соборі відслужили панахиду за загиблими учасниками Революції Гідності

Михайлівський собор 30 листопада 2013 року прихистив студентів, які ховалися від беркутівців

Україна вшановує пам'ять Героїв Небесної Сотні. Панахиду за загиблими учасниками Революції Гідності відслужили у Михайлівському соборі. Її очолював Предстоятель Православної Церкви України, Митрополит Київський і всієї України Епіфаній. На богослужінні була кореспондентка "5 каналу" Ірина Сисак.

У Михайлівському Золотоверхому соборі – панахида за загиблими героями. Службу править Митрополит Епіфаній. На молитву у храмі зібралися кількасот людей, зокрема, учасники Революції Гідності та родичі загиблих, серед них дочка героя Небесної Сотні Валерія Брезденюка – Юлія Брезденюк. 

"Мені сумно за те, що він загинув, але я пишаюся тим, що він був мужнім, що він не боявся, що в нього були глибокі переконання, глибока позиція громадянська, на яку він свідомо йшов, і я пишаюся його вчинками і тим, що він герой", – каже дівчина.

Пом'янути полеглих побратимів та підтримати їхні родини до Києва приїхав Василь Галамай. 20 лютого чоловік був тяжко поранений під час розстрілів на Інститутській.

Чоловік розповідає: "Після поранення довелося по-новому вчитися спочатку сидіти, потім стояти, а тоді аж ходити. Зараз члени сімей Героїв Небесної Сотні – як члени твоєї родини, різні люди ми, але біда зробила нас близькими".

Події п'ятирічної давнини пригадують і ті, хто щодня виходив на Майдан, і ті, хто спостерігав за Революцією Гідності з екранів телевізорів.

5 канал

"Моє серце співпереживає болю всієї України. Я весь Майдан виходила з прапорцем, і з ним я прийшла сьогодні, бо для мене це дуже важливо, важливо, щоб ми єдналися", – говорить киянка Валентина. 

А турист з Німеччини Александер каже: "П'ята річниця Майдану. Ми знаємо, бо 5 років тому бачили по телебаченню в Німеччині, що коїлося в Україні, і це жахливі речі. Ми досі їх пам'ятаємо, таке важко забути".

Михайлівський собор 30 листопада 2013 року прихистив студентів, які ховалися від беркутівців. А вже під час масових розстрілів сюди приносили поранених. І в ніч на 19 лютого храм перетворився на польовий шпиталь. Під дахом монастиря робили операції. Сюди приносили загиблих.

Предстоятель Православної Церкви України Епіфаній говорить: "Цей собор став тим останнім прихистком для цих славних героїв і для тих, які в той час потребували нашої підтримки". 

Про чорні дні лютого 2014-го згадує і священик Іван Сидор. Саме він у ніч проти 11 грудня 2013-го, коли беркут штурмував Майдан, усю ніч бив у дзвони. А в лютому, п'ять років тому, допомагав рятувати людей, яких приносили до Михайлівського собору.

5 канал

"В ту ніч ми не розуміли, що це робиться, вже згодом, коли згадуєш ці події через 5 років, стає моторошно. На території монастиря я вперше побачив смерть людську, і це була не одна людина, а їх приносили і приносили. Студенти виносили з гуртожитку свої простирадла і накривали ними тіла, ми шукали документи в одежі загиблих, щоб написати маркером на простирадлі їхнє ім'я", – згадує священик.

Після молитви, присутні у храмі поклали квіти і запалили лампадки біля полотна зі світлинами героїв.

Ірина Сисак, Ігор Костюк, Олексій Іванченков, "5 канал"

Попередній матеріал
Промені Гідності та "Герої не вмирають" зі світлин: у Києві та Дніпрі вшанували пам'ять Небесної Сотні
Наступний матеріал
У МОЗ пояснили, коли "швидка" може не приїхати на виклик і що робити в такому разі
Loading...