Алея Небесної Сотні
Алея Небесної Сотні 5 канал

Суд скасував арешт землі на Алеї Небесної Сотні: чого бояться родини загиблих героїв і ГПУ

Через тривалі слідчі дії вже четвертий місяць не можуть розпочати будівництво Музею Революції Гідності, на який виділили близько 150 млн грн

Печерський суд скасував арешт землі в середмісті Києва, де мають звести музейний комплекс, присвячений трагічним подіям зими 2014-го. І адвокати родин Небесної Сотні, і Генпрокуратура – сумніваються, що тепер вдасться в повному обсязі завершити слідчі експерименти у справі масових розстрілів. Натомість, у керівництві музею стверджують – не перешкоджатимуть, а навіть допомагатимуть слідству.

Такими табличками позначають місця, де загинули протестувальники у найкривавіший день Майдану – 20 лютого 2014-го. Щоби ГПУ могла завершити слідчий експеримент, тут не можна змінювати ландшафт. Відтак, у жовтні торік на цю земельну ділянку наклали арешт.

5 канал

Зняти його майбутній Музей Революції Гідності двічі просив Печерський суд. Під час першої спроби – суддя став на бік слідства та залишив арешт, а от під час наступної спроби у п'ятницю – опонувати музейникам було нікому. Попри те, що прокурор письмово повідомив – не буде присутній, бо задіяний в іншому провадженні, засідання таки проводять.

Суть музейники пояснюють просто – в арешті потреби немає, із ГПУ дійшли згоди – проводять спільні наради зі слідчими, узгоджують встановлення будь-яких конструкцій. І цитують офіційного листа з Генпрокуратури: "Беручи до уваги наявну необхідність початку підготовлюваних робіт, нами, тобто Генпрокуратурою, погоджено порядок проведення робіт з 21 лютого 2019 року".

Через тривалі слідчі дії уже четвертий місяць не можуть розпочати будівництво Музею, на який виділили близько 150 млн грн.

"На сьогодні нам треба закінчити отримання дозвільної документації. Існуючий арешт нам перешкоджає саме в цьому. Ніхто завтра не збирається переривати алею Небесної Сотні й починати будівельні роботи", – запевняє представник музею Дмитро Цвітненко.

Суддя – аргументам вірить і виносить вердикт: Скасувати арешт земельної ділянки.

Це рішення – мов грім серед ясного неба для Сергія Горбатюка, чільника управління ГПУ, яке розслідує злочини Майдану. Каже – досі навіть арешт не завадив музейникам самовільно встановити паркан. На час слідчих дій його зносять. Та і його слова – переконує Горбатюк – у суді перекрутили, бо давав дозвіл лише на дрібні роботи всередині обгородженого майданчика.

Каже: "Лист погодження на оті невеличкі роботи в суді був використаний як аргумент, що наданий дозвіл на проведення усіх підготовлюваних робіт. Відповідно, відпала необхідність у арешті. Але це ж не так, бо не всі ще слідчі експерименти завершені".

Стривожені й родичі Героїв Небесної Сотні. Чекають, що керівництво музею публічно гарантуватиме не перешкоджати слідству, а якщо реконструкцію таки почнуть, то родини обіцяють самотужки її припинити.

"Розслідування є найважливішим для нас. І якщо не буде покарання винних, то сенсу в меморіалі особливого, на нашу думку, не буде", – наголошує голова ГО "Родини Героїв Небесної Сотні" Володимир Бондарчук.

Його батька, Сергія Бондарчука, вбили біля Жовтневого палацу. Щоби експерти визначили сектор, звідки в нього стріляли, нині треба звідусіль забирати паркан. А на це потрібен додатковий час і зусилля.

Заступниця директора Музею Революції Гідності Оксана Моргун запевняє: "Домовленостей ми дотримаємося. І вчиняти дії зі зміни рельєфу до закінчення слідчих експериментів – не будемо".

Уже в понеділок прокурори повторно клопотатимуть про арешт ділянки, а на суддю, який його зняв – скаржитимуться до Вищої Ради правосуддя.

Леся Головата, Анна Брикова, Василь Дмитрієв, "5 канал"

Заходи щодо вшанування Героїв Небесної Сотні у Києві – фотогалерея

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
"Спрацював підступно": російський снайпер убив українського армійця – репортаж з фронту
Наступний матеріал
Виступ Президента України на засіданні Ради регіонального розвитку Львівщини – відео
Loading...

"Чим вони жили, які мали мрії": про Героїв Небесної Сотні випустили 2 проекти

Промені Гідності та "Герої не вмирають" зі світлин: у Києві та Дніпрі вшанували пам'ять Небесної Сотні

Запалювання Променів Гідності на алеї Героїв Небесної Сотні – відео

Розстріли на Майдані: Луценко назвав прізвища високопосадовців, щодо яких ГПУ завершила слідство

"Все, що відбувається в судах, – це знущання": родичі загиблих на Майдані активістів пікетували будівлю ВККС

"Цим справам до вироку далеко": чому за розстріл Небесної Сотні досі не засуджений жоден правоохоронець – сюжет