Печерський райсуд не зняв арешту з земельної ділянки на Алеї Героїв Небесної Сотні. Про зняття просили представники Музею Революції Гідності, бо хотіли отримати документи для будівельних робіт зі зведення меморіалу.
Арешт наклала Генеральна прокуратура, там вважають що на Алеї, як місці злочину, мають бути проведені додаткові слідчі експерименти. Тепер представники Музею Революції Гідності пропонують прокуратурі створити дорожню карту, де буде узгоджено – на якій з ділянок вже завершили роботу слідчі, тож можна розпочинати облаштування меморіального комплексу.
Натомість прокурори та адвокати родичів потерпілих під час розстрілів на Майдані Незалежності не пристали на таку пропозицію, бо вважають, що повний обсяг слідчих дій та експериментів проведено не було.
"Пропонуємо узгодити дорожню карту щодо етапів, як проведення нами будівельних робіт, так і закінчення проведення слідчих дій. На даний момент, через арешт, який накладений на всій земельній ділянці, ми не можемо закінчити навіть отримання дозвільної документації на виконання будівельних робіт", – зазначив представник Музею Революції Гідності Дмитро Цвітненко.
"Земельна ділянка визнана речовим доказом у вказаному кримінальному провадженні, адже вона зберегла на собі сліди вчинення злочинів, а саме сліди від куль. І щоб провести слідчу дію, яка передбачає відтворення обстановки подій розстрілу людей на Майдані, необхідно зберегти ландшафт місцевості в тому стані, яким він був на момент вчинення злочину. І саме для цього було накладено арешт", – відповів прокурор Сергій Атаманчук.