Сергій Горбатюк
Сергій Горбатюк 5 канал

За злочини проти активістів Євромайдану до позбавлення волі засудили 9 осіб – Горбатюк

У справах Майдану про підозру повідомлено понад 440 особам

За злочини часів Революції Гідності до ув’язнення засуджені 9 людей. Про таке заявив начальник департаменту спецрозслідувань ГПУ Сергій Горбатюк на брифінгу в Києві 21 листопада.

"Сьогодні за результатами розглянутих судами обвинувальних актів визнано винними 52 особи. Щодо них ухвалено обвинувальні вироки, призначено покарання. До позбавлення волі засуджено 9 осіб. За справами, направленими до суду слідчими генпрокуратури – 5 осіб", – повідомив Горбатюк.

Він також додав, що у справах Майдану про підозру повідомлено понад 440 особам. Стосовно 280 (279) осіб обвинувальні акти вже направлені до суду.

"У справах, які розслідуються чи направлені до суду, під вартою перебувають 13 осіб. Їх могло би бути більше, але слідкуючи за звітуванням, ви бачите неодноразові випадки зміни запобіжних заходів суддями. Навіть особам, які підозрювались у вчиненні, наприклад, трьох убивств і 33 замахів на убивства. Після зміни їм запобіжного заходу у квітні 2017 року вони втекли з України", – заявив начальник департаменту спецрозслідувань ГПУ.

З моменту останнього звіту – в лютому цьогоріч – було повідомлено про підозру 42 особам, з них п’яти прокурорам, семи суддям, 24 правоохоронцям, з яких один слідчий, та ще п’ятьом тітушкам.

"У поточному році до суду направлено 16 обвинувальних актів стосовно 34 осіб. Судами ухвалено чотири обвинувальні вироки відносно чотирьох осіб. Стосовно трьох – це саме позбавлення волі", – поточнив Горбатюк.

Раніше він зауважив, що більшість з 4,7 тисяч задокументованих на сьогодні злочинів проти Майдану розкрита – встановлено обставини злочину, їх виконавців та організаторів.

Дивіться також фотогалерею за темою: 

Заходи щодо вшанування Героїв Небесної Сотні у Києві – фотогалерея

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
У Києві провели пам'ятний молебень за загиблими учасниками Революції Гідності
Наступний матеріал
"Спеціально для Захарової": СБУ показала нові дані найманців ПВК "Вагнера" з числа "ихтамнетов"
Loading...