Розстріли на Майдані, 20 січня 2014
Розстріли на Майдані, 20 січня 2014 5 канал

ГПУ: Невідомо, хто тепер розслідуватиме справи Євромайдану

Перші провадження щодо подій під час Революції Гідності реєструвала тодішня міліція, тож за законом прокурори ГПУ не мають права їх тепер розслідувати

Як відомо, відсьогодні ГПУ не може відкривати нові провадження стосовно правоохоронців, високопосадовців та суддів – відповідна норма прописана у прикінцевих положеннях КПК, який набув чинності. Водночас під питанням опинилися також і тисячі справ, які нині підслідні ГПУ.

Зокрема, йдеться і про вбивства під час Революції Гідності. Про це "5 каналу" повідомив начальник Департаменту спеціальних розслідувань Генпрокуратури. За словами Сергія Горбатюка, згідно із законодавством, слідчі ГПУ можуть продовжувати ще два роки розслідувати справи. Однак, за умови, якщо їх зареєстрували саме прокурори Генеральної прокуратури. А провадження щодо подій Євромайдану розпочинала, зокрема, тодішня міліція. Через це, хто нині розслідуватиме ці справи – невідомо.

"Є велика кількість проваджень прокуратури, які розпочаті слідчими міліції, податкової, СБУ. За законом їх вже розслідувати слідчі прокуратури не можуть, і до таких справ належать у тому числі й вбивства на Майдані. Як відомо, перші провадження було зареєстровано після вбивства Нігояна, Жизневського і Сеника, й зареєстрували та починали їх слідчі міліції. Відповідно, слідчі ГПУ – стосовно вбивств на Майдані – також втрачають свої повноваження. Формально вони можуть проводити слідчі дії, але тоді докази будуть визнані неприпустимими. Неприйняття змін до закону якраз і створює ті підстави, щоб або просто не розслідувалось, або зібрані докази були недопустимими у цих кримінальних провадженнях", – розповів Сергій Горбатюк.

Нагадаємо, від 20 листопада Генеральна прокуратура втратила право починати розслідування.

Дивіться також фотогалерею:

Результати розслідувань справ Майдану: інфографіка від ГПУ

/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Вступ України до НАТО: що думають українці
Наступний матеріал
У Києві презентували інтерактивну мапу порушень прав людини в окупованому Криму
Loading...