Луценко
Луценко 5 канал

"Привиди слідства": чому в Україні так і не створили Держбюро розслідувань і чи залишаться безкарними хабарники

2016 року урядовці вирішили заснувати Державне бюро розслідувань. Відповідний орган було створено на засіданні Кабміну. Тоді ж було призначено і склад комісії. Але і донині такого органу в Україні не існує

У середу, 8 листопада, на комітет ВР з правоохоронних органів завітав особисто генеральний прокурор України Юрій Луценко. Він і з'ясовував ситуацію довкола Держбюро розслідувань.

Як виявилося, якщо до 21 листопада в Україні не буде створено Державне бюро розслідувань, слідчі прокурори зможуть розглядати лише старі справи і не зможуть братися за нові, оскільки за законом вони не матимуть повноважень розслідувати такі провадження.

Цим занепокоєний і Юрій Луценко. Він повідомив: щодня в Україні вдається зловити щонайменше трьох хабарників, і всі ці провадження можуть "зависнути у повітрі".

"З 21 листопада ми можемо продовжувати розслідувати старі справи, але нові справи – у тому числі щодо корупції середньої і нижчої ланки корупціонерів ми не маємо де розслідувати. Також виникає питання щодо інших кримінальних справ – це тисячі і навіть десятки тисяч справ, які через таку обставину не можуть розслідуватися ГПУ", – пояснив очільник ГПУ.

На засідання прийшов й голова комісії, яка нині проводить відбір керівника Держбюро розслідувань. Він говорить про те, що, на жаль, за півтора року так і не змогли призначити керманича відповідній установі, і до 21 листопада це зробити навряд чи вдасться.

"8-ме число сьогодні, 21-е – за два тижні. За два тижні можна з 19 людьми переговорити та до 20-го листопада зробити висновок, доповісти Президенту, Кабміну або прем'єр-міністру, який повинен призначити. Ми можемо це зробити?" – запитався голова комісії.

Які ще факти стали відомі під час засідання комітету ВР – дізнайтеся у включенні: 

Дивіться також фотогалерею за темою: 

"Піймали на хабарах": СБУ викрила керівництво Державної виконавчої служби Одещини

Хабар
/
Хабар
Хабар
/
Хабар
Хабар
/
Хабар
Хабар
/
Хабар
Хабар
/
Хабар
Хабар
/
Хабар

Попередній матеріал
МЗС відреагувало на нову хвилю репресій у Криму
Наступний матеріал
Президент вручив колишньому полоненому та Герою України Жемчугову ключі від квартири
Loading...