Толока на Інститутській
Толока на Інститутській 5 канал

У Києві провели толоку на місці загибелі Героїв Небесної Сотні

Кияни почистили меморіали на Інститутській, повідкидали сніг та позбирали сміття

Наприкінці березня Генпрокуратура має завершити слідчі експерименти за епізодами вбивств протестувальників 20-го лютого 2014 року на вулиці Інститутській. Про це "5 каналу" повідомили родичі Героїв Небесної Сотні.

Для проведення масштабних слідчих дій необхідно, щоб ландшафт був максимально схожий до дня, коли загинули люди, тому нині на цю земельну ділянку накладений арешт, а Хрест та Стелу пам'яті Героїв Небесної Сотні тимчасово змістили.

Допоки слідчі працюють, призупинено також будівництво Музею Революції Гідності, яке було заплановане на листопад.

"На кінець року ми вийшли із тим, що державні кошти, які були виділені на спорудження Меморіалу, були використані, тобто, проплачені авансом генпідрядникові з будівництва. По суті, від початку року генпідрядник зобов'язаний розпочати будівельні роботи", – розповідає директор меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні Ігор Пошивайло.

Ігор Пошивайло
Ігор Пошивайло5 канал

"Ми отримали лист від Генпрокуратури – до 20 березня обіцяють, якщо не буде ніяких форс-мажорів, а ми допоможемо, щоб не було ніяких форс-мажорних обставин, – мають завершити свої слідчі експерименти, а ми – почати будувати", – розповідає дружина Героя Небесної Сотні Наталія Бойків.

Тепер перед пам'ятними датами Революції Гідності на місцях вшанувань провели толоку. Активістів було не надто багато, зо два десятки, але наводили лад, не покладаючи рук і впродовж двох годин. Кияни почистили Меморіали на місцях загибелі "майданівців", навколо відкинули сніг та позбирали сміття.

Толока на Інститутській
Толока на Інститутській5 канал

Нагадаємо, 20 лютого п'ять років тому на Інститутській від вогнепальних поранень загинули 49 "майданівців", ще понад вісім десятків були поранені. У Святошинському райсуді Києва суд присяжних розглядає справу, в якій масові розстріли інкримінують п'ятьом колишнім "беркутівцям".

Дивіться також фотогалерею за темою: 

Заходи щодо вшанування Героїв Небесної Сотні у Києві – фотогалерея

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Клімкін назвав точну дату, коли ЄС оголосить про "азовські" санкції проти Росії
Наступний матеріал
"Літаки РФ нарізають кола над морем": захисники Маріуполя про хитрощі російської розвідки
Loading...