соцмережі

Майдан під посольством РФ: у Ризі та Лісабоні вшанували пам'ять Небесної Сотні

Також згадали про окупацію Кремлем українського Криму

У столицях Латвії та Португалії пройшли заходи на честь Революції Гідності, включаючи панахиду по Героям Небесної Сотні, а також мітинг-пікет біля російських посольств.

Про це повідомляє "Укрінформ".

У Ризі вечір 20 лютого почався з півгодинної акції біля дипвідомства РФ, організованої Ukrainas atbalsta biedrіba/Товариство підтримки України, в якій взяли участь до 25 українських та латиських активістів. Адже саме з 20 лютого Російське керівництво почало впровадження підступного плану окупації Криму.

Пікетувальники закликали звільни український півострів від окупації та припинити утиски кримських татар кремлівськими спецслужбами. Свідок окупації латвійський журналіст Імант Лієпіньш розказав про свою поїздку п’ятирічної давнини до Криму, де він сам бачив вторгнення "зелених чоловічків" і "вєжлівих людей".

Учасники акції також поклали квіти та вінки до пам’ятника Т.Г.Шевченку. Тут же провели панахиду у пам'ять Героїв Небесної Сотні. Також на подвір'ї Посольства України біля стенду із зображенням Небесної Сотні поклали довгі черги червоних лампадок. А на деревах і кущах розвісили жовті, блакитні та білі паперові фігурки янголів – на згадку про загиблих Героїв Небесної Сотні.

Українці у Лісабоні також 20 лютого вшанували пам'ять Героїв Небесної Сотні та інсценізували Майдан під посольством Росії.

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив голова Спілки українців у Португалії Павло Садоха.

"Автомобільні покришки, гуркіт по металевих бочках та вигуки: "Путін – терорист; Москва – основна загроза миру на Землі" – так був перерваний тихий Лісабонський вечір у центрі міста, перед московським посольством", – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що у Португалії на заклик Світового Конгресу Українців протягом цього тижня в різних містах, суботніх школах та українських церквах проводяться заходи із вшанування Героїв Небесної Сотні.

соцмережі

"Героїв ніхто не забуде! Як не забудуть українці, що причиною Майдану був вихід України з-під контролю Москви. Про це та про загрозу світовій безпеці сьогодні португальською та англійською мовою говорили учасники акції. Москва – це обман, це страждання, це тероризм! Вічна пам'ять Героям! Слава Україні!", – зазначається у повідомленні.

соцмережі

Попередній матеріал
Нові "Кентаври" з морпіхами ВМС на борту вперше вийшли в Чорне море – відео
Наступний матеріал
"Ламали кістки молотками": Луценко розповів, як у катівнях Безлера знущалися над українськими полоненими
Loading...

У Михайлівському соборі відслужили панахиду за загиблими учасниками Революції Гідності

Промені Гідності та "Герої не вмирають" зі світлин: у Києві та Дніпрі вшанували пам'ять Небесної Сотні

Панахида за загиблими Героями Небесної Сотні в Свято-Андріївському соборі УПЦ у США: слово Президента України – відео

Запалювання Променів Гідності на алеї Героїв Небесної Сотні – відео

Віче-реквієм і хода студентів: пам'ять Героїв Небесної Сотні вшанували в Івано-Франківську – відео

Боротьба заради майбутнього: детальна реконструкція останніх 5-ти днів Революції Гідності