Зйомки тизеру фільму про УПА
Зйомки тизеру фільму про УПА 5 канал

Із розсекречених архівних матеріалів: у Києві знімають тизер фільму про останні роки боротьби УПА

Читайте по-русски
Автор ідеї та сценарію Віталій Загоруйко розповідає: фільм буде без пафосу і показуватиме лише правдиві події, адже за основу сценарію взяв історію реального повстанця

Заснований на реальних подіях із розсекречених архівних матеріалів – таким буде фільм "Долина" про останні роки боротьби вояків УПА на Галичині. Нині ж знімають тизер стрічки. З ним і шукатимуть кошти на зйомку повного метра. Чию історію розповість нова українська психологічна драма – дивіться у матеріалі Ірини Сисак.

Перші кадри тизера стрічки "Долина" знімають у підземеллі Києво-Печерського заповідника. Головного героя – сотника УПА Петра Мельника на позивний "Хмара" закрили в карцері. В головній ролі – Дмитро Ярошенко. Він зіграв поета-шістдесятника Василя Стуса у фільмі "Заборонений", який у вересні виходить на широкі екрани. Нині розповідає про нову роль – сотника повстанської армії.

"Там історія така, що він був за часів Другої світової війни в концтаборі Польщі, Німеччини, потім, коли повернувся сюди, тут радянська влада такий самий концтабір почала влаштовувати для населення, тобто він з одного концтабору в інший, а по суті він повернувся на свою землю", – розповідає Дмитро Ярошенко.

"Він був підступно так, там дуже така цікава детективна історія, завербований саме московітами, але він так чи інакше їх обдурив, і помстився за це. Це сучасна історія зради і спокути цієї зради", – зауважує режисер-постановник фільму Володимир Тихий.

Антигерой стрічки – капітан МДБ, міністерства держбезпеки СРСР, який у фільмі є втіленням радянської каральної системи. Для ролика відзняли сцену його зустрічі з повстанцем у шпиталі.

"У госпіталі зустрілися з головним героєм ну і я запитав: "Шо, добєгался?" – каже виконавець ролі капітана МДБ Володимир Правосудов.

Виконує роль МДБівця майданівець, учасник бойових дій на Донбасі Володимир Правосудов. Його рідні були учасниками повстанського руху. Але попри свою проукраїнську позицію на негативну роль погодився легко.

"Це справжній чекіст – розумний, не дурник, не скажеш, планується багато операцій, але холоднокровний і ворожий до всього не російського, а саме до повстанців", – розповідає про свого героя Правосудов.

Події у стрічці відбуваються наприкінці 40-х років минулого століття в Західній Україні. Це були останні роки боротьби вояків УПА на Галичині. Автор ідеї та сценарію Віталій Загоруйко розповідає: фільм буде без пафосу і показуватиме лише правдиві події, адже за основу сценарію взяв історію реального повстанця Петра Мельника, яку знайшов у розсекречених архівах.

"У цьому фільмі, я думаю, будуть реальні справжні і навіть страшні речі, і можливо навіть хтось із патріотів скаже, що я ллю воду на млин ворога, але це для нерозумних людей, розумні люди зрозуміють, що я хотів показати правду", – наголосив автор ідеї та сценарію фільму Віталій Загоруйко.

Нині за підтримки українського культурного фонду автори проєкту знімають лише тизер. Його презентують у жовтні. Далі шукатимуть фінансування на зйомки повнометражки. Загалом, кажуть, потрібно близько 20 мільйонів гривень.

Ірина Сисак, Олексій Тищенко, "5 канал"

Як повідомляв 5.ua, архівні документи підпілля ОУН-УПА вивчають львівські науковці. Серед матеріалів – польові звіти, документи розвідки, інформаційні вісники. Понад 2 тис. документів знайшли в січні на Франківщині, на одному із приватних подвір'їв. Бідон з паперами лежав на півметровій глибині.

Попередній матеріал
Одеський готель "Токіо Стар" у документах зазначений як "склад" – ЗМІ
Наступний матеріал
Саміт у "нормандському форматі" можливий уже найближчими тижнями – Макрон
Loading...

Трагедія Павлокоми: як вояки польської Армії Крайової стратили понад 300 мирних українців

Пролежали в землі 75 років: львівські науковці почали вивчати унікальні документи ОУН-УПА

Посол України назвав міфом війну солдатів УПА проти волинських чехів

Бій УПА з НКВС під селом Космач: як українці знищили каральний загін радянської влади

"Мені було 15, забрали просто зі школи": історія жінки, що сім років провела в таборах через зв'язок з УПА

Президент підписав закон про надання воїнам ОУН та УПА статусу "учасник бойових дій"