Тонна етнічних костюмів із різних куточків України – таку кількість одягу використали для створення етнографічного документального фільму "Весільний спадок". Стрічку презентували в одному з київських кінотеатрів.
Автори відтворили автентичні українські весільні традиції кінця XIX – початку XX століття. Щоби зібрати інформацію, відвідали 8 областей України. Глядачі побачили учасників весілля, автентичні костюми й атрибути.
У фільмі звучать невідомі народні українські пісні в сучасному аранжуванні. Особливості традиційних обрядів у кожному регіоні коментують історики та фольклористи.
Стрічка є проводженням проєкту "Спадок" — циклу коротких атмосферних роликів, присвячених українській культурі.
"Значущість подій в житті українців, і взагалі в житті людей, на той час, в розумінні, це народження, весілля і смерть. Це важливі такі етапи, віхи, в житті роду, конкретної людини. І власне весілля якось так логічно з'явилося в проводження проєкту "Спадок", – розповідає Олена Янчук, одна із засновників проєкту "Спадок".
"У нас є велике надбання, про яке ми не знали, яке було невідоме нам всім. Власне це ідея зафільмувати, зафіксувати. Ці носії, буквально рік-два, і ми вже їх не будемо мати, половини вже немає, старі люди, які лишилися. Це наш багаж", – каже Олексій Гуз, режисер стрічки "Весільний спадок".
Нагадаємо, скандал виник довкола результатів конкурсу на отримання державного фінансування українських фільмів. Уже тиждень незгодні з його підсумками вимагають перегляду результатів. Продюсери і режисери переконані: Рада з держпідтримки кінематографії під час затвердження переможців знехтувала оцінками експертної комісії. Водночас у Раді наполягають: думки експертів врахували і переглядати конкурс підстав не бачать.