Віталій Марків
Віталій Марків 5 канал

"Не в тому місці, не в той час": журналісти показали фільм-розслідування у справі нацгвардійця Марківа

Читайте по-русски
Уже сьогодні, 29 вересня, італійська Феміда почне розгляд апеляції захисника нацгвардійця

На екрані фільм "Не в тому місці, не в той час". Це спільне розслідування українських та італійських журналістів у справі нацгвардійця Віталія Марківа. Уже три роки і три місяці він сидить у в'язниці суворого режиму неподалік італійського Мілану. У червні 17-го Марківа затримали в Італії і звинуватили в причетності до мінометного обстрілу поблизу Слов'янська, від якого загинув італійський фоторепортер Андреа Роккелі.

"Наша мета була провести розслідування на місці події. І те, що ми зробили найперше, – ми поїхали у Слов'янськ. Побували і на горі Карачун, де розташовувались війська Нацгвардії у 14-му році. Побували на залізничному переїзді під селом Андріївка, де загинули Рокеллі та Миронов, у тому рові, де вони загинули", – розповіла журналістка, співавторка фільму Ольга Токарюк.

Журналісти-розслідувачі на відміну від італійських слідчих оглянули місце загибелі Роккелі і почали збирати факти. За допомогою безпілотника відзняли місцевість і відтворили цифрову модель рельєфу. А незалежні італійські експерти визначили – чи міг Марків зі своїх позицій бачити журналіста.

"Італійський експерт доходить висновку, що з позицій Марківа не було видимості тієї зони, де перебували на той момент журналісти. Тобто він не міг їх ідентифікувати", – пояснює Токарюк.

Італійські слідчі вважають інакше. За їхньою версією, Марків попередив артилеристів про рух людей і сам коригував вогнем. Проте все обвинувачення побудоване на фотографіях і відео з телефону нацгвардійця. А відстані визначали за допомогою гугл-карти.

Сторона обвинувачення заперечила перестрілку між армійцями і російсько-окупаційними військами й наголосила: обстріл був спланований українськими армійцями. Однак відео зняте у той момент у рові, в якому й переховувались журналісти.

Правозахисники теж проводять свій аналіз такого італійського розслідування.

"Правовий статус конфлікту і наскільки це було оцінено. Наскільки він мав вплив на саму оцінку кваліфікації. Оскільки трагедія відбулася не сама по собі. Вона відбулася в певній ситуації, у ситуації збройного конфлікту, війни", – зазначила правозахисниця Олександра Матвійчук.

На презентації фільму присутня і дружина Віталія Марківа.

"Ми листуємось і двічі на тиждень спілкуємось відеозв'язком, зараз через коронавірус дозволили відеозв'язок по WhatsApp, тому маємо можливість побачити один одного", – розповіла дружина Діана.

Уже сьогодні, 29 вересня, італійська Феміда почне розгляд апеляції захисника нацгвардійця. Спочатку заслухає сторону обвинувачення, а вже в четвер слово матиме захист.

"Звісно, надіюсь на краще. Сподіваюсь на те, що найближчими днями Віталій буде вдома. Але рішення спрогнозувати неможливо", – каже Діана.

Адвокат Марківа подав клопотання, аби фільм журналістів-розслідувачів додали до справи як доказ. Однак чи піде на такий крок італійська Феміда, невідомо.

Євгенія Китаїва, Анна Кудрявцева, "5 канал". Твій. Український

Попередній матеріал
Авіакатастрофа Ан-26: як у Харкові попрощалися з курсантом Віталієм Вільховим – включення
Наступний матеріал
Задля покращення комунікації у ТКГ призначать речника української делегації – що відомо
Loading...

Італійський суд 29 вересня почне розглядати апеляцію у справі Марківа – Кулеба

Нацгвардійці записали відеопривітання Марківу з Днем народження

В Італії засідання у справі нацгвардійця Марківа призначили на вересень – що просить захист

Справа Марківа: у Римі відбулась акція з вимогою справедливого рішення від Апеляційного суду

Папа Франциск опікується визволенням українського нацгвардійця Марківа – президент

У Слов'янську розпочали слідчий експеримент у справі нацгвардійця Марківа