Тарас. Повернення
Тарас. Повернення kinoman.ua

"Тарас. Повернення" – в Україні презентували перший фільм про Шевченка, знятий за часів незалежності

Читайте по-русски
У картині 113 персонажів – це рекорд для українських фільмів

Сповнений напруженого очікування на звільнення, смертельної загрози, стрілянини та перегонів, іншими словами – психологічний трилер. У столиці презентували художній фільм "Тарас. Повернення", де образ поета і художника Шевченка розкривається в новому світлі. На прем'єрі побували журналісти "5 каналу". 

Це перший український повнометражний художній фільм про Тараса Шевченка, який зняли за роки Незалежності. У ньому – про останні місяці заслання Кобзаря в російській царській армії. Стрічка розриває шаблонне уявлення про національного героя України.

Фільм розповідає про 1857 рік. Шевченко уже сім років у Новопетровській фортеці – це край Російської імперії – територія сучасного Казахстану. Поет отримує звістку від друзів із Петербурга про його помилування царем Олександром II. Однак офіцери форту і представник царської поліції намагаються завадити звільненню митця та його поверненню до України.

Режисер стрічки – Олександр Денисенко. Почав працювати над сценарієм фільму ще в 2012 році. А вже в 2016 приступив до зйомок. Каже, що хотів показати Шевченка з іншого боку – більш жартівливим, ексцентричним, романтичним і водночас величним.

"Ми бачимо взаємини Шевченка з людьми, а це більш важливо, ніж сказане слово, тому що модель поведінки, вона потрапляє в підсвідомість людини. Слово ми можемо розуміти як завгодно, а модель поведінки залишається навіки у нас в голові, і тому такий Шевченко буде цікавий тим, хто думає в Україні, а не штампує чужі ідеї", – каже Денисенко.

У картині 113 персонажів – це рекорд для сучасного українського кіно. Виконавиця головної жіночої ролі – дружини офіцера фортеці, якій Шевченко читав вірші, – Анна Огій згадує: пристосовуватися до суворості казахського степу було складно. Стрічку знімали на 38-ми локаціях в Україні та Казахстані. А ще акторка довго звикала до костюму.

"Складно було, тому шо в Україні в нас не заведена культура підготовки до фільмів і немає, знаєте, таких речей як естетика, етикет, рух, як ці сукні треба піднімати, і це було дуже складно. Тебе одразу одягають, грим, костюм – і ти відразу йдеш зніматися. Так часто бувало. Тому ось саме ці моменти, коли по ходу потрібно було робити якісь речі", – каже Анна Огій. 

Борис Орлов, який зіграв головну чоловічу роль, розповідає: вживатися в роль Тараса Шевченка було легко. Навіть після закінчення зйомок він залишався в образі ще кілька годин.

"Чесно кажучи, я не дуже відокремлював той момент вживання, тому що вже на час завершення зйомок я пам'ятаю, що коли вже закінчувався дубль, я ще деякий час продовжував в цьому бути, і зловив себе на думці, що це, напевно, і є народження такого образу, який дуже легко підхопити і продовжувати в ньому діяти", – розповідає актор.

Передпрем'єрний показ фільму відбувся в день народження Кобзаря – 9 березня, в Національному музеї Тараса Шевченка, однак через карантин у прокат стрічка так і не вийшла. У кінотеатрах вона з'явиться вже з 24 вересня. 

Катерина Ментус, Данило Буланенко, "5 канал"

Попередній матеріал
Росія має визнати себе окупантом та попросити про поставки дніпровської води до Криму – постпред України в ООН
Наступний матеріал
За час карантину уряд так і не підготувався до боротьби з COVID-19 – Лінчевський
Loading...
У День народження Кобзаря українські бійці порвали мережу віршем Шевченка – відео

У День народження Кобзаря українські бійці порвали мережу віршем Шевченка – відео

Зеленський із дружиною прийшов до пам'ятника Шевченку з квітами

Зеленський із дружиною прийшов до пам'ятника Шевченку з квітами

Вірші Кобзаря під звуки військового оркестру: як нацгвардійці святкували День народження Шевченка

Вірші Кобзаря під звуки військового оркестру: як нацгвардійці святкували День народження Шевченка

Серед нащадків Тараса Шевченка – Герой Болгарії та Людина року в США

Серед нащадків Тараса Шевченка – Герой Болгарії та Людина року в США

У Луцьку презентували вишиту "Лісову пісню" Лесі Українки – книга важить 7 кілограмів – сюжет

У Луцьку презентували вишиту "Лісову пісню" Лесі Українки – книга важить 7 кілограмів – сюжет

Розведення сил, "домашнє завдання" та цитування  Шевченка: про що говорив генсек НАТО із Зеленським в Києві – сюжет

Розведення сил, "домашнє завдання" та цитування Шевченка: про що говорив генсек НАТО із Зеленським в Києві – сюжет