Олександр Лінчевський
Олександр Лінчевський 5 канал

За час карантину уряд так і не підготувався до боротьби з COVID-19 – Лінчевський

Читайте по-русски
Офіційна статистика щодо захворюваності на COVID-19 не є правдивою, вважає ексзаступник міністра

В боротьбі з пандемією коронавірусу ми недооцінюємо ступінь некомпетентності уряду Зеленського чи монобільшості, вважає заступник міністра охорони здоров'я у 2016-2019 роках Олександр Лінчевський. Про це він сказав в ефірі регіонального ток-шоу "Країна" на "5 каналі".

За словами ексзаступника міністра, дії влади у протидії проти COVID-19 – це непрофесійність та елементарна некомпетентність.

"Карантин вводиться для того, щоб виграти час – від карантину вірус не гине. За час карантинних обмежень, від яких потерпали українці, в уряді повинні були підготуватися до боротьби з епідемією. Але в результаті за час карантину не зроблено нічого. Ці нарощення об'ємів тестування, про які звітує уряд, вони є сміховинні. Ми на останніх місцях в Європі за тестуванням – а це найважливіше", – зазначає Лінчевський.

"Уряд на сьогодні не закупив жодного апарату ШВЛ, і якщо кисень, який ви проводите в палати до пацієнтів, ви ще можете провести за кошти місцевого бюджету, закупівля апаратів ШВЛ для вас буде набагато складнішою", – говорить ексзаступник міністра.

За його словами, закриття кордону та поділ України на зони є ненауковими і не підтвердженими нічим: "Ми не маємо достовірної статистики – та інформація, яку озвучує уряд, не є правдивою, ми не знаємо актуальної захворюваності", – вважає Лінчевський.

Колишній заступник міністра зазначив, що уряд неодноразово змінював характеристики карантинних зон. "Піднялася планка захворюваності в "червоній зоні" в п'ять разів. Це все "висмоктується з пальця", береться нізвідки, і не має жодного медичного обґрунтування – так само, як і ефективність закриття чи відкриття кордонів, яка не може бути виміряна і не базується ні на чому", – вважає він.

"Люди заражаються тоді, коли контактують з іншими особами, котрі не знають свій COVID-статус. Для цього треба пройти тестування. От дзвонить вам пацієнт, і каже, що в нього коронавірус – куди ви підете, де ви здасте цей аналіз? І держава не справляється. Всі ці нарощення, про які звітує уряд, не відповідають дійсності – вони відбуваються в тому числі за рахунок приватних лабораторій. На сьогодні кожен третій аналіз на коронавірус робиться в приватних лабораторіях", – зазначив Лінчевський.

Нагадаємо, за минулу добу коронавірус в Україні виявили у 2884 осіб, зафіксовано 59 летальних випадків, 1717 пацієнтів одужали.

 

Попередній матеріал
"Тарас. Повернення" – в Україні презентували перший фільм про Шевченка, знятий за часів незалежності
Наступний матеріал
"Говорить в унісон з Кремлем": чому опозиція вимагає відкликати Фокіна з перемов щодо Донбасу
Loading...