Лікарня
Лікарня 5 канал

"Страшно за себе і близьких": у Харкові з опорної лікарні звільняються медики через наплив пацієнтів із COVID-19

Читайте по-русски
Тільки за сьогодні заяву на звільнення подали 25 людей

У Харкові в опорній лікарні №25 почали звільнятися медичні працівники – через наплив пацієнтів із коронавірусом. Про це заявила заступник Харківського міського голови Світлана Горбунова-Рубан, повідомляє "Суспільне Харків".

Чиновниця розповідає, що лікарня приймала пацієнтів три дні поспіль, 16-18 вересня. За ці дні медустанова, розрахована на 100 пацієнтів з COVID, прийняла 96 хворих.

"25 людей на сьогоднішній день подали заяви на звільнення. Я розмовляла з головним лікарем, він з ними працює, обговорює, просить залишитися, тому що в нас немає іншого виходу. Кадрів немає. Медичних кадрів у тій кількості, яка нам сьогодні потрібна, їх на сьогодні немає", – каже Горбунова-Рубан.

Вона зазначила, що в дефіциті – медсестри, анестезіологи, терапевти.

"Будемо набирати, будемо розмовляти, просити, ми ж лікарню не залишимо… Це дуже важкі моменти, зрозумійте. Люди, які повинні працювати з COVID-хворими, розуміють, що вони можуть захворіти. Вони пишуть заяви, тому що їм страшно за себе, за своїх близьких", – наголосила заступниця міського голови.

Водночас Горбунова-Рубан додала, що в місті "підготувалися, як змогли": "Ми зібрали для персоналу засоби індивідуального захисту, недавня постанова Кабміну пояснила нам, що це може бути одноразовий халат і маска… Але ми хочемо, щоб у наших лікарів були комбінезони, окуляри, щитки, це все є. Ми підготувалися. Ми запаслися трошки ліками. Ми відпрацювали з персоналом. Персонал був згоден працювати доти, доки не потрапив у сам процес".

Нагадаємо, за минулу добу в Харківській області у 372 осіб виявили коронавірус.

Як повідомляв 5.UA, в Україні оновили карантинне зонування – столиця досі в "помаранчевій"

Нагадаємо, згідно з останньою статистикою Міністерства охорони здоров'я, лише Херсонська та Кіровоградська області з усіх регіонів України можуть послаблювати карантин, у решті областей нині великий показник захворюваності на коронавірус.

Кабмін продовжив карантин до 31 жовтня з пом'якшенням з 22 травня. Підхід до пом'якшення або посилення карантину залишився адаптивним, але принцип розподілу регіонів для посилення карантинних заходів змінили. Країну поділили на чотири зони за рівнем небезпеки поширення коронавірусу. У кожній з них діє певна низка обмежень. Нові правила карантину почали діяти з 3 серпня. 

Попередній матеріал
У Держстаті розповіли, що найбільше купують українці
Наступний матеріал
У ІІ кварталі 2020-го погіршилися всі показники української економіки – НБУ про наслідки карантину
Loading...

Кернес потрапив до лікарні через ускладнення COVID-19 – заява Харківської міськради

Чи посилять карантин у Харкові та як на це реагують мешканці міста – сюжет

Протест, сутички та поліція: як чорнобильці в Харкові захищали диспансер від хворих на COVID-19