Економіка
Економіка Depositphotos

У ІІ кварталі 2020-го погіршилися всі показники української економіки – НБУ про наслідки карантину

  Читайте по-русски
  Протягом першого півріччя споживчі витрати українців скоротилися вперше з 2015 року

  Від початку запровадження карантинних обмежень в Україні відбулось скорочення української економіки, насамперед – споживчих витрат домогосподарств. Про це повідомили в Національному банку України, передає nv.ua.

  За попередньою оцінкою НБУ, у другому кварталі 2020 року реальний ВВП України зменшився на 11,4% у річному вимірі (якщо порівнювати з першим кварталом 2019 року). Якщо брати до уваги сезонно скоригований аналіз стану економіки, то падіння становило 9,9% (порівняно з першим кварталом 2020 року).

  У другому кварталі 2020 року реальний ВВП України скоротився на 11,4% у річному вимірі (порівняно з першим кварталом 2019 року) та на 9,9% у сезонно скоригованому (порівняно з першим кварталом 2020 року).

  "Падіння економіки зумовлювалося як прямим впливом жорстких карантинних обмежень на економічну діяльність, так і непрямим – через невизначеність щодо подальшого розвитку ситуації із пандемією. Як наслідок, змінилася споживча поведінка громадян у бік зменшення купівлі товарів та послуг не першої необхідності та інвестиційна поведінка підприємств – у бік відтермінування бізнес-проєктів", – повідомили в НБУ.

  Регулятор зазначив, що протягом першого півріччя 2020-го споживчі витрати домогосподарств скоротилися вперше з 2015 року. Окрім цього, відбулось скорочення обсягів експорту товарів та послуг на 9%, імпорту – на 23,4%.

  У Нацбанку наголосили, що протягом другого кварталу 2020 року відбулось погіршення показників усіх галузей української економіки.

  "Разом зі слабкими показниками тваринництва це зумовило стрімке падіння доданої вартості у сільському господарстві. З урахуванням вичерпання запасів деяких культур, зокрема кукурудзи, спад аграрного сектора також зумовив збереження значного негативного внеску запасів у зміну ВВП. Окрім істотного просідання аграрного сектора, поглибився спад у промисловості, будівництві, IT, а також усіх секторах послуг", – повідомляє Нацбанк.

  Проте регулятор зазначає, що у третьому кварталі варто очікувати на поступове покращення стану української економіки.

  "Цьому сприятимуть не тільки м'якіші умови карантину, а й пожвавлення зовнішнього попиту й активізація внутрішнього споживання. Однак економічну активність стримуватимуть збереження окремих обмежень в умовах адаптивного карантину, а також посилення ризиків подальшого збільшення захворюваності на коронавірус", – йдеться у повідомленні.

  Нагадаємо, раніше голова НБУ пояснив, чим зумовлено підвищення мінімальної зарплати до 6,5 тис. грн.

  Попередній матеріал
  "Страшно за себе і близьких": у Харкові з опорної лікарні звільняються медики через наплив пацієнтів із COVID-19
  Наступний матеріал
  У Білорусі суд відмовився випускати Колесникову із СІЗО
  Loading...