Транзит газу
Транзит газу 5 канал

Європейські оператори допоможуть "Нафтогазу" створити незалежного оператора ГТС

  Читайте по-русски
  Європейські оператори також надаватимуть консультаційну підтримку під час спільних засідань правління та комітету з анбандлінгу наглядової ради "Нафтогазу"
  П’ять провідних європейських операторів допоможуть НАК "Нафтогаз України" створити незалежного оператора ГТС. Про це повідомили у прес-службі Нафтогазу.

  "Нафтогаз, Укртрансгаз та МГУ підписали угоду про створення спільної робочої групи з п’ятьма провідними європейськими операторами, зацікавленими у підтримці процесу анбандлінгу та подальшій участі в управлінні українською ГТС. Мета співпраці – допомогти українській стороні створити незалежного оператора ГТС відповідно до європейського законодавства, після чого європейські партнери зможуть долучитися до управління оператором ГТС", - йдеться у повідомленні.

  Зазначається, що до робочої групи входять GRTgaz S.A. (Франція), N.V. Nederlandse Gasunie (Нідерланди), Snam S.p.A. (Італія), Eustream a.s. (Словаччина) та Fluxys S.A. (Бельгія).

  У "Нафтогазі" зауважують, що на цьому етапі профільні експерти європейських операторів допомагатимуть зі створенням незалежного українського оператора ГТС і поданням заявки на його сертифікацію до українського регулятора НКРЕКП та Секретаріату Енергетичного товариства, а також братимуть участь у розробленні плану модернізації ГТС для забезпечення її технічної надійності та ефективності.

  Європейські оператори також надаватимуть консультаційну підтримку під час спільних засідань правління та комітету з анбандлінгу наглядової ради "Нафтогазу". Подальша співпраця між операторами ГТС та МГУ обговорюватиметься окремо.

  Нагадуємо, НАК "Нафтогаз України" через рік після перемоги над "Газпромом" у судовому процесі оголосив про примусове стягнення боргу одразу в декількох країнах.

  Попередній матеріал
  Посеред Києва сталася стрілянина через квартирну суперечку: є жертва
  Наступний матеріал
  Кабмін заборонив чартерні польоти між Україною та РФ: що відомо

  Через завищені тарифи на газ: НКРЕКП оштрафували ще 4 облгази

  Україна купує газ дешевше, ніж пропонували Бойку і Медведчуку у Кремлі – "Нафтогаз"

  Суд Лондона заборонив "Газпрому" виводити активи з Англії та Нідерландів: як це пов'язано з "Нафтогазом"

  "Радикальне" засідання Кабміну та контракт з Коболєвим: підсумково про пристрасті за "Нафтогазом"

  Кабмін продовжить контракт з Коболєвим тільки після рішення спостережної ради "Нафтогазу" – Насалик

  "Розумний компроміс": Коболєв прокоментував умови запропонованого контракту