Ляшко в Кабміні
Ляшко в Кабміні 5 канал

"Радикальне" засідання Кабміну та контракт з Коболєвим: підсумково про пристрасті за "Нафтогазом"

Читайте по-русски
Володимир Гройсман погодився продовжити контракт з керівником "Нафтогазу" – однак висунув три умови

Чи варті перемоги у Стокгольмі та шлях до енергонезалежності мільйонних зарплат і ще більших премій? В Кабінеті Міністрів вирішили, що "так" із певними "але" – і підписали оновлений річний контракт із головою "Нафтогазу" Андрієм Коболєвим. А далі в цивілізоване ранкове засідання уряду – несподівано і радикально втрутилися. Хто і з якими вимогами – далі.

11-та година ранку. Міністри збираються на засідання уряду. Перша тема обговорення – продовження контракту з головою правління НАК "Нафтогазу" Андрієм Коболєвим. Володимир Гройсман наголошує, що новий документ уряд підпише. Однак висуває керівнику "Нафтогазу" три умови.

"Забезпечення відокремлення ГТС і її сертифікація за європейським законодавством. І продовження транзиту з 1 січня 2020 року. Це перше. І друге: відповідно до цілей, які були затверджені урядом і подані компанії НАК "Нафтогаз України", має бути досягнутий видобуток газу не менш як 18 млрд кубів щороку, а не як нині – 15", – заявив прем'єр-міністр.

Ще одна – скорочення зарплати удвічі. Дорікнув прем'єр-міністр Андрієві Коболєву і високими преміями. Торік наглядова рада "Нафтогазу" після перемоги в Стокгольмському арбітражі мала виплатити правлінню 1% від суми виграшу, а це понад $45 млн. За невиконання таких умов, наголошує Володимир Гройсман, контракт із керівництвом "Нафтогазу" можуть розірвати.

Засідання уряду перериває кандидат у президенти Олег Ляшко. Разом із депутатами від Радикальної фракції вривається до Кабінету Міністрів. Перекрикує прем'єра, грюкає по столу і вимагає, щоби уряд не продовжував контракт із головою правління "Нафтогазу". До шарпанини не дійшло. Словесна перепалка тривала близько півгодини.

Не було на засіданні уряду фігуранта суперечки Андрія Коболєва. Вже ближче до вечора він зібрав прес-конференцію. Заявив: питання не у грошах. Бо від початку цього року свою зарплату, бонуси та премії перераховує благодійним фондам. Тож готовий продовжити роботу в "Нафтогазі".

Зазначив: "Важливою вимогою є збільшення видобутку газу в Україні. Важке питання. До недавнього часу "Нафтогаз" не мав доступу до жодної нової ліцензії. Дуже важко нарощувати видобуток газу, не маючи, де бурити, де проводити розвідку та пошук вуглеводнів. Зараз це змінилося".

Договір із керівництвом "Нафтогазу" уряд продовжить на рік – до березня 2020-го. Коли саме підпишуть документи – не повідомили. Однак у Кабміні наголосили, що це станеться після того, як наглядова рада компанії затвердить вимоги, які висунули урядовці.

Сергій Барбу, Леся Головата, Олексій Іванченков, "5 канал"

Попередній матеріал
Тариф весняний: як Ляшко в похід на Кабмін війною ходив – "БлогПост"
Наступний матеріал
Ще не вільні, але вже щасливі: як до України з "ЛНР" повернулися 60 ув'язнених
Loading...

Вже у квітні: у "Нафтогазі" розповіли, коли та на скільки подешевшає газ для населення

Гройсман доручив почати переговори з МВФ щодо ціни на газ для населення

Чіткі завдання та ринкова зарплата: Гройсман розповів, що буде у новому контракті глави "Нафтогазу"

Кабмін вирішив не продовжувати контракт з Коболєвим

Гройсман розповів, скільки газових лічильників треба встановити для громадян

Коболєв пояснив, що може втратити Україна в разі запуску "Північного потоку-2"