unian.ua

Україна готова до можливої кризи через пандемію коронавірусу – НБУ

Читайте по-русски
Попит на продукцію українського експорту збережеться, вважають у Нацбанку

Україна готова до можливої кризи через пандемію коронавірусу, а її наслідки можуть позитивно вплинути на деякі показники. Про це заявив заступник голови НБУ Дмитро Сологуб.

За його словами, країна має достатні резерви, банківська система не має колишніх дисбалансів, держборг останніми роками значно знизився, платіжний баланс практично бездефіцитний, а показник інфляції низький.

"З одного боку, ми бачимо, що вплив на економіку буде, з іншого боку – бачимо досить великий запас міцності у країни для того, щоб пройти цю кризу", – сказав Сологуб.

Він пояснив, що завдяки падінню світових цін на нафту і зниженню попиту на газ Україна цього року заощадить на імпорті 5-6 млрд дол. А ціни на експортовані з України зерно і кукурудзу просіли лише на 10% при зниженні цін на нафту на 50-60%.

"Навіть під час кризи, сидячи вдома, люди споживатимуть продукти харчування. Це останнє, від чого вони будуть відмовлятися. Тому попит на продукцію нашого експорту збережеться, або якщо впаде, то досить незначними темпами", – зазначив Сологуб.

Також він допустив тимчасове зниження обсягу переказів в Україну від трудових мігрантів, але припустив, що це падіння не буде значним.

Сологуб наголосив, що НБУ знає, як пом'якшити наслідки можливої кризи, у тому числі нагадав про зниження облікової ставки минулого тижня і постійну підтримку валютного ринку регулятором за допомогою продажу валюти з резервів.

Нагадаємо, у Національному банку України пояснили стрибок курсу долара. Там вважають, що це пов'язано з панічними настроями та фізичним дефіцитом готівкової валюти.

Попередній матеріал
Набиваються в маршрутки і лаються на журналістів та поліцію: що відбувається у громадському транспорті Києва
Наступний матеріал
НБУ закликає українців переходити на дистанційне обслуговування
Loading...

"Там полетів рубль і вся економіка": як Путін сам себе перехитрив і чому на РФ чекає занепад – Кухар

Обвал цін на нафту: економіст розповів, чи здешевшає бензин в Україні

Карантин, криза та капітуляція: три виклики, на які доведеться відповісти і владі, і українцям – "ІнфоВечір"

Україна входить у світову фінансову кризу – Шмигаль

"Світова економічна криза вже настала": економіст Михайло Кухар пояснив, що відбувається

Глава МВФ пояснила, чому світовій економіці загрожує Велика депресія