Ніна Южаніна
Ніна Южаніна 112.ua

У "ЄС" склали ТОП-10 антикризових кроків в економічній сфері

  Читайте по-русски
  Депутати "ЄС" проїхали Україною, провели десятки зустрічей з людьми, експертами, бізнесом

  Оголошена у ВООЗ пандемія коронавірусу COVID-19 — це дуже серйозний виклик для всього світу, але шлях боротьби і виживання кожна країна обирає свій. Про 10 економічних антикризових кроків для України народна депутатка фракції "Європейська Солідарність" Ніна Южаніна написала на своїй сторінці в Facebook.

  Южаніна зазначає, що епідемія — це не лише питання здоров’я, під загрозою опиняється економіка, яка, в свою чергу, потерпає від обмежень руху людей та товарів, від бойових дій у різних частинах світу, від торгових війн, особливо в енергетичній сфері. Світові лідери у зверненнях до народу цьому питанню присвячують левову частку своїх виступів. Це боротьба на всіх фронтах. Людям потрібно дати не лише вижити, а й нормально жити під час карантину.

  "Поки що з владних кабінетів України ми лише чуємо про боротьбу медичну. Влада намагається списати на пандемію власні провали в економічній політиці, які стали очевидними з осені минулого року. На зустрічах із підприємцями я переконалася, що українці готові брати відповідальність за своє майбутнє", – пише вона.

  Відтак, депутати "ЄС" проїхали Україною, провели десятки зустрічей з людьми, експертами, бізнесом — і фахова група напрацювала перші 10 кроків, які вкрай необхідні Україні, щоб зараз вистояти.

  ТОП-10 антикризових кроків в економічній сфері:

  1. Тимчасове зменшення на 50% розміру єдиного податку для платників першої—третьої груп — передбачити компенсацію зменшення доходів місцевих бюджетів за рахунок частини ПДФО, що зараховується до державного бюджету, на період до кінця 2020 року.
  2. Тимчасове запровадження ставки ПДФО у розмірі 9% для найманих працівників підприємств, що виробляють життєво необхідні товари (послуги), на період до кінця 2020 року.
  3. Зменшення ставки ПДВ на молочні продукти з 20% до 12% — підтримка вітчизняного тваринництва та скорочення експансії імпортної молочної продукції на український ринок.
  4. Запровадження податку на виведений капітал на заміну податку на прибуток підприємств — збільшення обігових коштів підприємств, оновлення основних засобів, що, за висновком Комітету Верховної Ради України з питань інтеграції з Європейським Союзом не суперечить європейському законодавству.
  5. Запровадження трирічного мораторію на збільшення ставок податків (ПДВ, акцизного податку, ввізного мита) на товари критичного імпорту — забезпечення економічної безпеки держави.
  6. Запровадження механізму відшкодування ПДВ у прив’язці до повернення валютної виручки за експортними операціями — стимулювання своєчасного повернення валюти в Україну.
  7. Перегляд механізму державних закупівель через систему "Прозорро" — надання пріоритету товарам та послугам вітчизняного виробництва у діапазоні цін до 20%
  8. Державна підтримка вітчизняних виробників — оновлення основних засобів у пріоритетних галузях економіки (машинобудування, приладобудування, будівництво, енергетика).
  9. Перегляд видатків Державного бюджету України на 2020 рік — збільшення на безпеку медичного персоналу та протиепідеміологічні заходи з одночасним зменшенням на утримання правоохоронних структур.
  10. Аудит прийнятих законів та підзаконних нормативно-правових актів з метою виявлення положень, які гальмують розвиток вітчизняної економіки та створюють загрози для економічної безпеки країни.

  Попередній матеріал
  Шмигаль екстрено скликав Кабмін через коронавірус – що відомо
  Наступний матеріал
  Гончаренко подав законопроєкт про спрощення закупівлі медтоварів для боротьби з COVID-19
  Loading...

  Нафтовий ринок дещо піднявся після обвального понеділка

  В Україні вперше за 49 місяців відбулося падіння реального ВВП

  МВФ виділить $50 мільярдів для боротьби з коронавірусом у бідних країнах

  Спалах коронавірусу призвів до значних втрат на світових фондових ринках і відбився на вартості нафти

  Українці відстають від поляків за рівнем доходу майже вчетверо – МВФ

  МВФ підрахував, скільки втратить світова економіка через епідемію коронавірусу