Фото із відкритих джерел

Глава МВФ пояснила, чому світовій економіці загрожує Велика депресія

  Читайте по-русски
  Зокрема, велика нерівність може ставати причиною "політичного тиску на короткострокові прості рішення", повідомила вона

  Директор-розпорядник Міжнародного валютного фонду Крісталіна Георгієва заявила, що світова економіка ризикує повернутися в епоху Великої депресії. Про це вона сказала, виступаючи в Інституті міжнародної економіки Петерсона у Вашингтоні, передає lb.ua з посиланням на The Guardian.

  За її словами, світова економіка може повернутися в епоху Великої депресії, спричиненої нерівністю між різними групами населення країн і нестабільністю фінансового сектора.

  Глава Фонду пояснила: попри те, що розрив у нерівності між країнами за останні 20 років істотно скорочувався, всередині країн розбіжності, навпаки, збільшувались.

  Зокрема, надмірна нерівність у доходах населення всередині країн може перешкодити зростанню і призвести до "політичних потрясінь" і зміцнення популізму.

  Як приклад вона навела Велику Британію, у якій 10% найбагатших громадян володіють таким самим загальним багатством, як і 50% найменш заможних.

  На думку глави МВФ, протягом наступного десятиліття такі проблеми, як зміна клімату і посилення торгового протекціонізму, можуть призвести до соціального неспокою і нестабільності на фінансових ринках.

  Крім того, як вважає глава Фонду, владі не можна ігнорувати фінансового сектора, який може здійснити глибокий і тривалий позитивний вплив на нерівність. Зокрема, велика нерівність може ставати причиною "політичного тиску на короткострокові прості рішення".

  Зазначається, що під терміном "Велика депресія" мається на увазі світова економічна криза в період з 1929 по 1933 рік. Великій депресії передував крах на біржах США в 1929 році.

  Як повідомляв 5.UA, українська влада досі не надала МФВ відповіді щодо майбутнього України. Це змушує Фонд відтягувати виплату нового кредиту, що, своєю чергою, призведе до економічних проблем в Україні. 

   

  Попередній матеріал
  Держприкордонслужба не пустила в Україну чотирьох російських акторів
  Наступний матеріал
  У Києві виявили тіло 32-річного одесита з ножовими пораненнями
  Loading...

  В Україні відбувається тягуча і прихована інфляція – політолог

  Мінфін зазначив, що держбюджет минулого року був зведений із дефіцитом 72,4 млрд

  ProZorro заощадила 100 мільярдів для Держбюджету

  "Ощадбанк" наступного року хоче закрити чверть відділень – подробиці

  Гривня вирвалася в лідери за темпами зміцнення – Bloomberg

  "Укрексімбанк" та "Ощадбанк" є потенційно проблемними – результати стрес-тестів НБУ