нбу
нбу Укрінформ

"Укрексімбанк" та "Ощадбанк" є потенційно проблемними – результати стрес-тестів НБУ

  Читайте по-русски
  Перший заступник глави НБУ Катерина Рожкова заявила, що фінансовий стан держбанків викликає у НБУ певне занепокоєння через низьку ефективність

  За результатами стрес-тестів, які проводив НБУ, "Укрексімбанк" і "Ощадбанк" виявилися потенційно проблемними. Національний банк України вважає стан держбанків, зниження прибутковості й судові процеси щодо "ПриватБанку" ключовими викликами для фінансової системи країни, передає "Ліга. Новини".

  Слід зазначити, що у НБУ вважають, що вони можуть зажадати докапіталізації в разі несприятливого макроекономічного сценарію. Їх фінансова стійкість низька, банки уразливі до можливих криз.

  Перший заступник глави НБУ Катерина Рожкова заявила, що фінансовий стан держбанків викликає у НБУ певне занепокоєння через низьку ефективність.

  "Якщо більшість банків за підсумками стрес-тесту продемонстрували досить високу стійкість до стресів за прибутковістю і ефективністю діяльності, то такого буфера, як прибуток, як операційна ефективність, у державних банків недостатньо", – наголосила вона.

  За її словами, це і питання процентної політики, і питання витрат.

  "Ми не зовсім задоволені тим, як держбанки реагують на зниження ключової ставки НБУ. Занадто повільно вони знижують вартість ресурсів, а, з огляду на їх частку на ринку, вони на сьогодні маркет-мейкери, тому ми з ними працюємо", – зазначила вона.

  У НБУ наголосили, що в портфелях "Ощадбанку" й "Укрексімбанку" переважають низькомаржинальні цінні папери та корпоративні кредити, значна частина яких – непрацюючі.

  Як повідомляв 5.UA, зниження облікової ставки на 2 відсоткові пункти до 13,5% є правильним, але запізнілим кроком на шляху пом'якшення монетарної політики. Про це написав у Facebook голова Ради НБУ.

  Попередній матеріал
  Вбивство Шеремета: суд розгляне апеляцію на запобіжний захід для Яни Дугарь
  Наступний матеріал
  Стало відомо, скільки ще буде на посаді тимчасовий повірений у справах США Тейлор
  Loading...

  Гривня пробила стелю: курс національної валюти перевершив чотирирічний максимум

  Через образи: НБУ просить Разумкова покарати Дубінського

  Рожкова зауважила, що пікетами під її будинком Коломойський тисне на керівництво НБУ

  Дивно, що в Україні багаті платять менше податків, ніж бідні – Міклош в студії "5 каналу"

  Нацбанк подав позов проти депутата Дубінського – подробиці

  "Мітинги під Нацбанком – справа рук Коломойського": НБУ надав правоохоронцям докази – сюжет