Мітинги під Нацбанком
Мітинги під Нацбанком 5 канал

"Мітинги під Нацбанком – справа рук Коломойського": НБУ надав правоохоронцям докази – сюжет

Читайте по-русски
В самому регуляторі – акції під НБУ називають спланованим тиском

Дорогу до будівлі Національного банку перекрили мітингувальники. Вони встановили сцену і напнули намети. Дехто – у помаранчевих жилетах з абревіатурою Нікопольського заводу феросплавів. Вимагають відставки керівництва банку. Подробиці дізнавалася журналістка "5 каналу" Евеліна Михайленко.

"За зняття голови Національного банку, якого звинувачують в корупції. Привласнив гроші українського народу", – Людмила Савенко пояснює, чому мітингувальники зібралися під НБУ.

Але є й такі, що стоять за те, щоби жилося краще.

"Щоб електроенергія подешевшала на заводі. Зарплати, пенсії підняли. Хорошого життя хочемо. Нам ще гроші винні – 22 млн", – рішуче налаштована Юлія Стоматіна.

Поки мітингарі танцюють та гріються чаєм, у Нацбанку акції називають спланованим тиском на них. І додають: була спроба прорватися всередину.

"Нас обзивають злодіями і злочинцями. Як ми розуміємо, цей захід проплачений Коломойським Ігорем, щоби дестабілізувати", – переконаний голова Національного Банку України Яків Смолій.

Окрім замовника, в установі називають і виконавця. У заяві НБУ йдеться про депутата від "Слуги народу" та члена фінансового та податкового комітету Ради – Олександра Дубінського. Голова профільного комітету Данило Гетманцев, колега Дубінського по фракції, після виїзного засідання комітету заявив: хто стоїть за мітингами – не знає.

"У нас немає жодної інформації про те, хто стоїть за тими чи іншими масовими заходами. Я особисто переконаний у тому, що в нашій державі відбувається певний демократичний процес, коли люди можуть відверто висловлювати свою позицію в межах законодавства, це прекрасно", – розповідає Данило Гетманцев.

Події довкола Нацбанку його представники називають спробою зірвати переговори з Міжнародним валютним фондом. Минулого тижня місія МВФ завершила роботу, але поїхала без результатів.

"Оскільки МВФ в координації з урядом, з НБУ, з президентом вимагає, щоб власники збанкрутілих банків повернули кошти, які були виведені, то, безумовно, замовники [мітингів] цього не хочуть, і вони будуть всіляко намагатися, щоб програма з МВФ не відбулася, але переговори продовжуються, і ми надіємося на успішне завершення цієї процедури", – заявляє голова Національного Банку Яків Смолій.

Прем'єр-міністр Олексій Гончарук після засідання уряду зізнався: заяви від НБУ щодо атак не бачив. Але будь-який тиск засуджує.

"Я не бачив цієї заяви. Але, в будь-якому разі, жоден тиск на Національний банк України з будь-яких підстав неприпустимий", – каже прем'єр-міністр України Олексій Гончарук.

Тим часом у Національному банку повідомляють: звернулися до правоохоронців. Також є свідки, які можуть підтвердити факти проплачених мітингів.

Евеліна Михайленко, Руслан Альмухамедов, "5 канал"

Попередній матеріал
Генпрокуратура проведе слідчі експерименти у справах Майдану – Рябошапка
Наступний матеріал
В Apple вирішили показувати росіянам Крим частиною РФ – у МЗС України гостро відреагували
Loading...

У Нацбанку повідомили, коли в обігу з'являться монети по 5 та 10 грн

"Не зовсім нормальна ситуація" – аналітик про безрезультатний приїзд МВФ в Україну

Справа VAB Банку: "Райффайзен Банк Аваль" вніс 5 мільйонів застави за Писарука

"Над усіма "справами банкірів" нависла тінь Коломойського" – економіст Фурса про розвиток подій і реакцію МВФ

Справа "VAB Банку": суд відмовився арештувати ексзаступника голови НБУ

Справа "VAB Банку": Антикорсуд обирає запобіжний захід голові "Райффазен банку Аваль" (оновлено)