Майдан трагічний nahnews.com.ua

Генпрокуратура проведе слідчі експерименти у справах Майдану – Рябошапка

Читайте по-русски
Йдеться про ті кримінальні провадження, які безпосередньо пов'язані з подіями на Майдані, із застосуванням насильства

Слідство у справах Майдану не зупиняли. Про це заявив генпрокурор Руслан Рябошапка. Утім, загроза для розслідувань залишається, переконана адвокат родин Героїв Небесної Сотні Євгенія Закревська. Каже, поки цей ризик існує, вона не припинятиме голодування. Про таке повідомляє "5 канал".

На засіданні правоохоронного комітету парламенту генпрокурор Руслан Рябошапка повідомив, що завершується інвентаризація справ Майдану і триває передача проваджень до Державного бюро розслідувань. Чільник ГПУ зазначив: коли Верховна Рада ухвалить зміни до закону про ДБР, слідчі і прокурори, які розслідували справи Майдану, зможуть перейти до профільного департаменту бюро за спрощеною процедурою.

"Є частка слідчих та прокурорів загальною кількістю п'ятнадцять слідчих – це з управління спецрозслідувань, і близько 20 прокурорів, в тому числі з регіональних підрозділів прокуратури, які виявили бажання перейти до Державного бюро розслідувань і продовжувати цю роботу", – сказав Рябошапка. 

Євгенія Закревська, натомість, зауважила, спочатку цей департамент треба створити. І зробити це має не директор ДБР, а Кабінет Міністрів.

"Я це розцінюю поки що як обіцянки. Бо якщо в нас 1 січня запрацює Офіс прокурора, це означає, що слідчі мають або перейти на інші посади в прокуратурі, або звільнитися. Тобто не буде кого переводити", – сказала Закревська.

Рябошапка також згодом розповів журналістам, що Генеральна прокуратура має намір провести слідчі експерименти в "майданівських справах".

"Наразі ми вирішуємо питання, щоб ці слідчі експерименти проводити вже зараз, не відкладаючи", – сказав генпрокурор журналістам.

За його словами, йдеться про ті кримінальні провадження, які безпосередньо пов'язані з подіями на Майдані, із застосуванням насильства.

"Більшість проваджень ("майданівських" – ред.) не завершені. І більшість слідчих експериментів, які ми зараз проводитимемо, можна було зробити ще п'ять років тому, бо ніякої процесуальної складності в цьому немає. Відтворити обставини, за яких були заподіяні тілесні ушкодження, … можна було ще п'ять років тому, а не робити це на шостий рік після подій", – сказав Рябошапка.

Як повідомляв 5.UA, 22 листопада адвокат сімей Небесної Сотні оголосила голодування. 24 листопада до неї долучилися двоє активістів.

Євгенія Закревська голодує через нерозглянуту депутатами Верховної Ради поправку до закону про Державне бюро розслідувань. Йдеться про поправку, яка б дозволила перевести до ДБР без конкурсу або за спрощеною процедурою слідчих управління спецрозслідувань Генеральної прокуратури, що опікувалися справами Майдану. Цю заяву Закревська зробила 21 листопада в ефірі телеканалу "1+1".

Дивіться також фотогалерею за темою:

У Києві небо осяяли 107 променів у пам'ять про загиблих на Євромайдані: як це було – ФОТО

/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Адвокат Закревська каже, що голодуватиме, допоки Рада не ухвалить поправку щодо розслідувань справ Майдану
Наступний матеріал
"Мітинги під Нацбанком – справа рук Коломойського": НБУ надав правоохоронцям докази – сюжет
Loading...