Богдан Данилишин
Богдан Данилишин ukranews.com

"Вважаю правильним, але запізнілим кроком": голова Ради НБУ підозрює правління Нацбанку в саботажі

  Читайте по-русски
  Повільне зниження облікової ставки на фоні низької інфляції робить неможливим кредитування великих підприємств у національній валюті

  Зниження облікової ставки на 2 відсоткові пункти до 13,5 % є правильним, але запізнілим кроком на шляху пом'якшення монетарної політики. Про це написав у Facebook голова Ради НБУ Богдан Данилишин.

  "Запізнілим є рішення щодо підняття ліміту інтервенцій на валютному ринку до 50 млн доларiв на день. Це треба було робити ще на початку листопада. В умовах, коли показник інфляції за останній рік становить 5.1 %, спостерігається фактично промислова дефляція, показник облікової ставки на рівні 15.5 % можна було б вважати саботажем на шляху пом’якшення монетарної політики", – наголосив вiн.

  За його словами, повільне зниження облікової ставки на фоні низької інфляції робить неможливим кредитування великих підприємств у національній валюті.

  На думку голови Ради НБУ, грубі помилки правління НБУ в кінці минулого і на початку цього року у встановленні облікової ставки на основі хибних припущень і прогнозів мають далекосяжні наслідки і, можливо, мають ознаки спрямованого гальмування політики прискореного розвитку країни. Можна сказати, що відновлення кредитування в 2019 провалено.

  "Навіть якщо правління Нацбанку знизило б облікову ставку на 3% на засіданні 12 грудня, це кардинально не переламає ситуації – починати зниження ставки потрібно було ще навесні. У даний час реальна ставка для України має становити до 10% річних (рівень нейтральної ставки для України – 3%), враховуючи також теперішній рівень інфляції за індексом споживчих цін", – написав Данилишин.

  Як повідомляв 5.UA, правління Національного банку України ухвалило рішення знизити облікову ставку до 13,5%. Про це на брифінгу заявив глава НБУ Яків Смолій.

  Попередній матеріал
  Палаючий "Кузя" забрав життя двох росіян – подробиці
  Наступний матеріал
  У Рівному провели в останню путь військовослужбовця 14-ї мехбригади
  Loading...