МВФ
МВФ utmagazine.ru

Чому МВФ відклав надання Україні траншу – голова ради НБУ пояснив

Читайте по-русски
Україна може одержати ще один транш до кінця 2019 року

Про таке розповів в ефірі "5 каналу" голова ради НБУ Богдан Данилишин.  

"Справді, Україна зараз перебуває в рамках програми з МВФ, яка має закінчитися в березні 2020 року. Ми одержали від МВФ один транш – приблизно 1,3 млрд доларів. До кінця цього року ми мали отримати ще два транші, другий – у травні. Звичайно, місія МВФ, яка приїжджала недавно, ознайомилася з тим порядком, моніторила, як проходить виконання програми. До речі, запитань до НБУ не було, тому що справді, Нацбанк у межах свого мандату забезпечує умови співробітництва з МВФ", – розповів Данилишин.

Він також пояснив: "Звичайно, що позиція МВФ, хоч де б вони працювала, наскільки я знаю з попереднього досвіду роботи, вони стараються працювати з чинною владою і звичайно, не працюють з так званими перехідними урядами, які доживають свій кінець, якщо чесно. Влада у нас є вже обрана народом в особі президента України, попереду – парламентські вибори". 

Данилишин також зазначив: сподівається, що транш Україні нададуть восени.

"Я надіюся, що при тих розкладах, які ми маємо нині, ми зможемо мати уряд не раніше вересня-жовтня, тоді співробітництво уряду із МВФ може відбутися вже при формуванні нового Кабінету Міністрів. Тобто чергова місія десь може бути в жовтні – в листопаді і, звичайно, є теоретична можливість, що ми можемо одержати ще один транш у рамках діючої програми до кінця 2019 року.

Як повідомляв 5.UA, голова ради НБУ оцінив, чи загрожує Україні дефолт

Попередній матеріал
"Гривня укріпилася порівняно з 2018-м": голова ради НБУ оцінив, чи загрожує Україні дефолт
Наступний матеріал
Вже зараз бачимо певне запізнення у формуванні бюджетної резолюції – голова ради НБУ
Loading...