МВФ
МВФ utmagazine.ru

Черговий транш від МВФ: яку умову поки що не виконала Україна – Данилишин

Місія МВФ має приїхати в Україну до осені 2018 року

Про таке заявив в ефірі "5 каналу" в програмі "Час.Підсумки дня" голова ради НБУ Богдан Данилишин. 

"Скажу відверто зараз ми не стоїмо на порозі дефолту і Україна має всі можливості, щоб взяти на себе зобов'язання. Чи є ризик від припинення співпраці з МВФ? Звичайно, що зараз також говорять про те, що ми якщо не одержуємо траншу від МВФ, наш чекають нелегкі часи... Ми не одержуємо відповідні кошти з МВФ вже з квітня 2017 року. Як бачимо, ми живемо і справляємося зі взятими на себе зобов'язаннями. Зокрема, віддаємо кошти МВФ. Чи хочемо ми одержувати кошти від МВФ? Звичайно хочемо. І НБУ, і Мінфін сподівається на те, що все ж таки до кінця 2018 року ми одержимо $1,9 млрд, які Україна може за програмою співробітництва з МВФ одержати саме цього року", – сказав голова ради НБУ.

Він також оцінив, які шанси, що Україна таки отримає транш від МВФ і які є тому перепони: "По-перше, ми чекаємо відповідної місії МВФ, яка буде здійснювати моніторинг виконання наших зобов'язань. Думаю, що вони мають приїхати в Україну до осені. Фактично серед взятих Україною зобов'язань не виконаним залишилося тільки цінове питання щодо цін на газ для населення. Але зараз працюють інтенсивно наші групи експертів з України і експертів з МВФ. Думаю, що в цьому напрямку все ж таки є деякі недопрацювання з боку Кабміну. Відповідно було ухвалено 278 постанова ще торік. Можна було створити і прийняти дорожну карту щодо її реалізації, щоб це не так болісно відбивалося на населенню. Тобто поетапне підвищення і, водночас,  формувати відповідні компенсуючі механізми, тобто субсидії відповідним категоріям населення. Але я боюся, щоб ми не призвели так, що буде здійснено все в один момент і це момент буде також пов'язаний з відомими політичними подіями".

Данилишин додав: "Тому я думаю, що до прийняття відповідних кроків буде зважена позиція з боку уряду України, розуміння ситуації з боку експертів МВФ, і ми прийдемо до вироблення тих позицій, які врешті-решт будуть відповідати інтересам України".

Дивіться також фотогалерею за темою:

"Романтична та захищена": Банк Британії показав нову 10-фунтову купюру – ФОТО

Попередній матеріал
У Кропивницькому масово потруїли бездомних тварин: місцеві мешканці влаштували пікет – сюжет
Наступний матеріал
"БлогПост": погроми ромів – хто, чому і які наслідки – відео
Loading...

Новий керівник Мінфіну сказала, коли очікує транш від МВФ

Наступна умова МВФ: чи підвищать ціни на газ – погляд експерта

Йованович: Не буде Антикорупційного суду – не буде грошей від МВФ

Україні не варто чекати нової програми з МВФ у 2019 році – Нацбанк

"Інформаційний вечір": інтерв'ю з Еміне Джепаровою, Богданом Данилишиним і Лілією Гриневич – відео

Призначення наглядової ради "Укрзалізниці" – реакція МВФ