Анатолій Матіос
Анатолій Матіос
5 канал

"Гроші переводили до псевдореспублік": СБУ та ГПУ викрили схему з криптовалютою в Україні

Криптовалюта – найбільш ефективний засіб перерахування великих сум коштів на непідконтрольну територію, кажуть в СБУ

Генеральна прокуратура України спільно з СБУ викрила нелегальні схеми фінансування тероризму на окупованих територіях Донецької та Луганської областей. Йдеться про конвертацію криптовалют, передає "5 канал". 

Головний військовий прокурор Анатолій Матіос повідомив: правоохоронці провели обшуки в Києві та області, а також у Черкасах та вилучили технічне обладнання і платіжки, які підтверджують незаконні перекази коштів. Лише на одному підприємстві "Квазар"на кількох поверхах розміщували понад 400 так званих ферм для видобування біткойнів.

Як зазначив Матіос, згодом ці криптовалюти через електронні гаманці заборонених в Україні систем "Ківі" та "Яндекс-гроші" переказували до псевдореспублік в ОРДО та ОРЛО. А вже там цим коштом закуповували військову амуніцію, зброю та боєприпаси, а також фінансували інформаційні спецоперації проти України.

"Підтверджуючий документ – платіжки, де зазначено: рахунок такий-то, відкритий у такому-то управлінні банку Росії по Центральному федеральному округу. У призначенні платежу таке. Прочитаю російською: "Обязательно должно быть указано – кошелек "Яндекс" і зазначено предмет платежу – "для закупки военной экипировки, снаряжения, оружия и боеприпасов", – повідомив головний військовий прокурор. 

"Криптовалюта, оскільки вона є анонімною, – це найбільш ефективний засіб перерахування великих сум коштів на непідконтрольну територію. Ці особи перераховували великі суми криптовалют, згенерованих на території України, на електронні гаманці, а потім переводили у готівку на території "ЛНР/ДНР", – зазначив начальник Департаменту інформаційної безпеки СБУ Олександр Климчук. 

Також у ГПУ вже встановили головного організатора та власників "ферм біткойнів". Серед них – громадяни України та Росії.  

Дивіться також фотогалерею за темою: 

/
/
/
/
/
/
/
ОРДЛО_'зелені чоловічки'
/
ОРДЛО_'зелені чоловічки'
/
ОРДЛО_'зелені чоловічки'
/
ОРДЛО_'зелені чоловічки'
/
/

Попередній матеріал
Крали бронзові бюсти: в Чернігові затримали горе-"бізнесменів"
Наступний матеріал
Як модернізували поліцію за останні два роки – Шкіряк