Криптовалюта
Криптовалюта cnbc.com

У кіберполіції назвали умову, за якої в Україні можуть заборонити криптовалюту

Держава повинна офіційно заборонити обіг криптовалюти в разі неспроможності найближчим часом врегулювати її статус

Україні необхідно визначитися зі статусом криптовалюти. На цьому наголосив керівник Департаменту кіберполіції Національної поліції України Сергій Демедюк, передає прес-служба відомства у Facebook

У кіберполіції зазначають, що хоча обіг криптовалюти базується на основах фінансової піраміди, там підтримують ідею її легалізації.

"Де-факто, за всіма ознаками, криптовалюта може належати до електронних коштів – одиниць вартості, які зберігають на електронному пристрої і приймають як засіб платежу. У той самий час контроль за її транзакціями забезпечується криптографічним захистом. Тому, незважаючи на те, що по своїй суті існування й обіг криптовалюти базується на основах фінансової піраміди, кіберполіція підтримує ідею легалізації криптовалюти в Україні, а також процесу її майнінгу (щонайменше, це прирівняти її до електронних коштів)", – йдеться у повідомленні.

Крім того, в департаменті Нацполіції підтримують ідею використання технології Blockchain у державному та приватному секторах.

"Сьогодні виникла необхідність якнайшвидше врегулювати на законодавчому рівні питання, пов'язані з використанням криптовалют, а також впровадження необхідного оподаткування операцій з купівлі чи продажу криптовалюти. Крім того, необхідно визначити відповідні правила функціонування українських криптовалютних бірж і пунктів обміну криптовалют", – зазначив керівник Департаменту кіберполіції Демедюк.

За його словами, нині обіг криптовалют та їхній статус в Україні невизначений, тож зловмисники активно використовують її для "анонімізації своїх злочинних дій".

Водночас, громадяни України жежалі частіше стають жертвами шахраїв під час операцій з криптовалютою, не маючи при цьому повноцінного захисту правоохоронних органів, кажуть у Нацполіції.

Всі операції з криптовалютою в Україні мають відбуватися із обов'язковою ідентифікацією власника криптовалютного гаманця, наголошують кіберкопи.

"Оскільки основною проблемою правоохоронців у світі є саме підтвердження права власника гаманця на його власність. А значить, і визначення його потерпілим", – пояснюють у поліції.

Кіберполіція, криптовалюта інфографіка
Кіберполіція, криптовалюта інфографікаКіберполіція

"В разі неспроможності найближчим часом врегулювати статус криптовалюти в Україні, держава повинна офіційно заборонити її обіг. Аби кожен знав, що купуючи чи продаючи криптовалюту на території України, він ризикує втратити свої фінансові вкладення безповоротно, не маючи права на захист і відшкодування збитків", – підкреслив Демедюк.

Він додав, що кіберполіція готова до співпраці з усіма зацікавленими відомствами та організаціями для легалізації та врегулювання криптовалютних технологій в Україні.

Нагадаємо, раніше економіст Сергій Фурса в ефірі "5 каналу" заявив, що біткойн наразі – це класична бульбашка, яка роздувається винятково спекулятивним попитом. Своєю чергою, президент інвестиційної групи "Універ" Тарас Козак дав поради українцям щодо інвестування в криптовалюти.

Попередній матеріал
Порошенко ввів у дію рішення РНБО про держоборонзамовлення на 2018-2020 роки
Наступний матеріал
Президенти України та Фінляндії провели розмову телефоном: що відомо
Loading...