В ефірі "5 каналі" у програми "Інформаційний вечір" голова Ради НБУ Богдан Данилишин пояснив, як позначиться на співпраці з Міжнародним валютним фондом запровадження воєнного стану в Україні.
"Сам Міжнародний валютний фонд, рішення Ради директорів, говорить про те, що Україна відновила свою співпрацю з МВФ, що є довіра міжнародної фінансової громадськості до України. Це країна з якою можна, не зважаючи навіть на воєнний стан (співпрацювати – ред.). Багато було розмов про те, що МВФ немає співробітництва з країнами, які запровадили воєнний стан, але це неправда. Такі факти співробітництва були по Хорватії й інших країнах. МВФ має свої програми навіть з тими країнами, в яких є відповідна ситуація, яка має місце в Україні. Разом з цим це відкриває Україні шлях отримання макрофінансової допомоги від ЄС десь близько €500 млн й інших країн, які надають нам відповідну допомогу", – заявив Данилишин.
Він також додав, що 18 грудня розпочнеться засідання Ради директорів, на якій здійснять аналіз тих умов, які Україна повинна була виконати для отримання кредиту у розмірі $3,9 млрд.
Данилишин зауважив, що наразі Україна вже ухвалила Держбюджет-2019 з тими параметрами, які узгоджені з МВФ. "Ключові параметри бюджету знаходяться в межах Маастрихтських критеріїв, які прийняті для бюджетів країн, які перебувають в програмі співробітництва з МВФ, а дефіцит бюджету складає 2,3%", – зауважив голова Ради НБУ.
Довідково: Маастрихтські критерії – фінансово-економічні показники країни, за якими оцінюється життєздатність фінансової системи, рівень цін і стабільність валютного курсу. Мета встановлення цих критеріїв полягала в усуненні відмінностей та досягненні зближення національних економік країн Європи.
Нагадаємо, перший транш, який одержить Україна після затвердження програми з МВФ передбачає надання коштів близько $1,5 млрд. Ця сума повинна надійти одразу після рішення Ради директорів МВФ.
Про необхідність державного регулювання цін, а також про нові правила торгівлі іноземною валютою дивіться у повному відео інтерв'ю: