Укрсоцбанк
Укрсоцбанк delo.ua

НБУ оштрафував один із банків на 30 мільйонів гривень – у банку не погоджуються

  За підсумками листопада, одразу три українські банки дістали попередження від регулятора

  В листопаді цьогоріч Національний банк оштрафував "Укрсоцбанк" на 30,45 млн грн. Причиною цього стало проведення операцій з видачі готівки на понад 1 млрд грн на підставі фіктивних документів або взагалі без будь-яких підтверджувальних документів з рахунків клієнтів.

  Відповідні дані вдалося виявити завдяки перевіркам з питань фінансового моніторингу, передає прес-служба регулятора.

  Також Нацбанк уже спрямував "Укрсоцбанку" письмове попередження:

  • за порушення вимог щодо ідентифікації, верифікації та вивчення клієнтів банку – публічних осіб, їхніх близьких або пов'язаних з ними осіб;
  • за незабезпечення виявлення фінансових операцій, що підлягають обов'язковому фінансовому моніторингу;
  • за порушення порядку зупинення фінансових операцій;
  • за невиконання обов'язку відмовити у проведенні фінансових операцій;
  • за порушення порядку реєстрації фінансових операцій;
  • за порушення порядку подання спеціально уповноваженому органу інформації.

  При цьому, в "Укрсоцбанку" вже прокоментували підсумки інспекційної перевірки регулятора. Зокрема, там зазначили, що категорично не погоджуються зі звинуваченнями у веденні ризикової діяльності та планують оскаржити рішення Нацбанку. 

  "Усі зазначені випадки ризикованих операцій було виявлено банком самостійно задовго до перевірки Національним банком, та у більшості з них клієнтам було відмовлено в обслуговуванні згідно зі статтею 10 Закону України "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів", – йдеться у коментарі банку. 

  Крім того, там наголошують: перевірка проводилася за період діяльності з 2015 по 2017 рік, з яких період з 2015 по жовтень 2016 року припадає на діяльність банку під контролем попереднього акціонера – міжнародної банківської групи UniCredit Group.

  Додамо, що штраф від регулятора за підсумками минулого місяця отримав також "Місто Банк". Йому доведеться сплатити 4,23 мільйони гривень:

  • за супроводження операцій, згідно з якими протягом короткого терміну клієнти банку регулярно знімали зі своїх рахунків суми, що в десятки разів перевищували суми заявлених ними доходів;
  • за операції переказу з рахунку клієнта на користь фіктивних юридичних осіб коштів з купівлі-продажу цінних паперів, емітенти яких фігурують у кримінальному провадженні як емітенти "сміттєвих" цінних паперів, вартість яких "штучно" завищена в десятки разів.

  "Місто Банк" також отримав письмове попередження за незабезпечення виявлення фінансових операцій, що підлягають фінансовому моніторингу.

  Ще один банк, який дістав попередження від НБУ за підсумками листопада – "Райффайзен Банк Аваль". Причина – невиконання обов'язку проводити первинний фінансовий моніторинг фінансових операцій, учасниками яких є національні громадські діячі, їхні близькі особи або пов'язані з ними особи.

  Попередній матеріал
  Армія РФ розпочала ракетні навчання в Чорному морі
  Наступний матеріал
  Експрес до Борисполя з'єднають зі станцією метро
  Loading...