курс валют
курс валют varianty.net

Яким буде курс гривні в умовах карантину – прогноз економіста

Читайте по-русски
Купівлю доларів в умовах кризи економіст вважає раціональним рішенням

Про падіння гривні та про те, як це вплине на ціни і купівельну спроможність українських громадян, в ефірі студії "Час: Online" на "5 каналі" розповів економіст Михайло Кухар.

Зокрема, що нинішня зміна курсу гривні – це не різке зростання, а встановлення її ринкового курсу.

"Те, що відбувається – це не панічне зростання курсу, не різке підвищення. Гривня виходить у ту зону, де, за ринковими законами, зустрічаються попит і пропозиція – і, власне, встановлюється її ринковий курс. Зараз це відбувається трохи пришвидшено на фоні новин про коронавірус і світову кризу", – пояснив економіст.

Крім того, він вважає, що купівля доларів в умовах кризи – "це буде раціональне рішення" для пересічних громадян.

"У країні в готівковому обігу перебуває еквівалент 12 млрд доларів у гривні і понад 60 млрд доларів готівки в населення. У населення і так уп'ятеро більше доларів, ніж гривень на руках. Якщо частину гривень люди поміняють на долари, щоб перисидіти на них кризу – це буде раціональне рішення. Нацбанк володіє такими резервами. Якщо комусь треба 2–3 місяці кризи пережити, то можна в гривні її переживати, бо за ці 2–3 місяці ціни сильно не зростуть", – зазначив Кухар.

За його словами, стрибка цін на товари для населення цього року бути не повинно.

"Ціни не встигнуть зрости цього року. Але в нас буде сильний інфляційний хвіст на 2021 рік. Подорожчають деякі продукти імпорту – це природно, коли підвищується курс долара. Якщо гривня втратить 10–20% вартості (так як її навіщось укріпили на 20% перед цим) – це значить, що купівельна спроможність людей зменшиться на ці ж 20%. Імпорт на ці ж 20% подорожчає", – підсумував він.

Попередній матеріал
У Рівному через коронавірус розганяють стихійний ринок – торговці проти
Наступний матеріал
Зеленський до українців за кордоном: "За три доби ви маєте повернутися додому"
Loading...