ВВП
ВВП Фото із відкритих джерел

В Україні вперше за 49 місяців відбулося падіння реального ВВП

Читайте по-русски
Серед негативних факторів – розповсюдження коронавірусу в світі

Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України відзвітувало про падіння рівня реального валового внутрішнього продукту (ВВП) на 0,5% у січні 2020 року. Відповідна інформація міститься в огляді Департаменту стратегічного планування та макроекономічного прогнозування МЕРТ.

Огляд МЕРТ за січень
Огляд МЕРТ за січеньwww.me.gov.ua

Від початку року майже всі види економічної діяльності, які враховуються в індексі виробництва товарів і послуг, показали негативну динаміку – за винятком будівництва та внутрішньої торгівлі.

"Як результат, в січні 2020 року зменшення зведеного індексу виробництва становило 2,6% і відповідно скорочення ВВП оцінено на рівні 0,5%", – мовиться в огляді. Це вперше за останні 49 місяців – тобто від 2016 року – відбулося падіння реального ВВП.

"Дія факторів, які впливали на розвиток економіки в 2019 році, на тлі вже сформованих у попередніх періодах структурних дисбалансів і проблем, що накопичилися, а також ризиків, пов'язаних з розповсюдженням коронавірусу в світі, і можливе зниження темпів розвитку світової економіки буде дещо стримувати зростання економіки в цілому, особливо в I кварталі року", – попереджує МЕРТ.

Як повідомляв 5.UA, спалах коронавірусу призвів до значних втрат на світових фондових ринках і позначився на вартості нафти.

Попередній матеріал
У Москві знайшли мертвими двох українських шахістів (оновлено)
Наступний матеріал
Офіс генерального прокурора відкрив кримінальне провадження проти Дубінського – Головань
Loading...