Яків Смолій
Яків Смолій 5 канал

Про дефолт не йдеться: у Нацбанку пояснили падіння курсу гривні – включення

Читайте по-русски
За поточний тиждень чистий продаж валюти Нацбанку сягнув $70 млн

Негативного впливу на економіку через запровадження карантину в Україні не виключають у Нацбанку. Про це та інше йшлося під час брифінгу з питань монетарної політики. Подробиці розповіла кореспондентка "5 каналу" Евеліна Михайленко.

Національний банк повідомляє, що резервів для згладжування валютних коливань на ринку достатньо.

Там додали, що не планують запроваджувати обмеження на продаж валюти. А стрибок курсу долара та євро пов'язують із психологічними чинниками, які стосуються введення карантинних заходів у світі та в Україні зокрема.

"Український валютний ринок реагує на невизначеність із коронавірусом та посилену турбулентність на фінансових і товарних ринках, погіршення настроїв та підвищену нервозність. Це спровокувало підвищення попиту на іноземну валюту з минулого тижня. Лише цього тижня чистий продаж валюти Нацбанку сягнув $70 млн", – заявив голова Нацбанку.

Щодо питання дефолту Яків Смолій відповів, що про це нині не йдеться.

"Сьогодні маємо достатньо резервів. Ми не збираємось змінювати політику, яка полягає у згладжуванні коливань. Коли гривня зміцнювалась – Нацбанк активно викуповував валюту, згладжуючи зміцнення. Коли гривня послаблюється – Нацбанк продає валюту. Цю політику продовжуємо з 2015 року. Вона довела свою ефективність", – заявив заступник голови Нацбанку Олег Чурій.

Водночас, яким буде курс іноземної валюти надалі, в НБУ не прогнозують. Зазначають – усе залежатиме від його попиту на ринку, його формують передусім вітчизняні компанії.

Також у центробанку додали, що попри поширення коронавірусу у світі, влада продовжує перемовини щодо подальшої співпраці з Міжнародним валютним фондом. Черговий транш, на думку керівництва НБУ, допоможе українській економіці.

"Уряд підтвердив позицію співпраці України з міжнародним валютним фондом. Ми вже говорили, що залишилось декілька технічних питань. Наш базовий сценарій розрахований на те, що продовжиться співпраця з МВФ", – заявив Яків Смолій.

Нагадаємо, 11 березня прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що Україну починає затягувати у нову світову фінансову кризу, викликану поширенням коронавірусу та падінням цін на нафту.

 

Попередній матеріал
Викрадення євромайданівців Луценка та Вербицького: суд обрав запобіжний захід – включення
Наступний матеріал
Справа Шеремета: Апеляційний суд залишив Антоненка під вартою
Loading...

Україна входить у світову фінансову кризу – Шмигаль

Гетманцев пояснив позицію команди Зеленського в переговорах із МВФ щодо "анти-Коломойського" закону

Фахівці МВФ повідомили про прогрес у роботі з Україною – подробиці

Українці відстають від поляків за рівнем доходу майже вчетверо – МВФ

МВФ підрахував, скільки втратить світова економіка через епідемію коронавірусу

В Україну приїдуть експерти Міжнародного валютного фонду – причина